О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Завод за унапређивање образовања и васпитања објавио је Конкурс за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину, 22. новембра 2021.

На основу члана 10 став 1, у вези са чланом 11 став 1 Правилника о сталном стручном усавршавању и напредовању у звања наставника, васпитача и стручних сарадника („Сл. гласник РС“, број 109/2021) и члана 4 Правилника о раду стручног тима Завода у поступку одобравања и праћења реализације одобрених облика сталног стручног усавршавања наставника, васпитача, стручних сарадника и директора,Завод за унапређивање образовања и васпитања дана 22. новембра 2021. године расписује

К О Н К У Р С за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину.

Конкурс се налази на линку:

Нови Правилник можете погледати путем линка:

Посета Центру

Регионални центар за стручно усавршавање данас је посетио господин Веља Тмушић, начелник Републичке просветне инспекције. У разговору са директором Регионалног центра, Мр Боривојем Јаношевић господин Тмушић изразио је задовољство постојањем овакве институције, као и нивоом њене опремљености. Истовремено је указао да близина Београда не само да није хендикеп, већ може да преставља значајну предност овог Регионалног центра, с обзиром на територију коју покрива.

Договорено је да се наредних дана у Регионалном центру у Смедереву одржи састанак господина Тмушића са директорима школа и осталим представницима образовања са подручја Школске управе Пожаревац. Том приликом биће размотрена питања од интереса за правну регулативу у основним и средњим школама, где ће присутни из прве руке моћи да добију одговоре на питања која их интересују.