О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запослених за вакцинацију против COVID-19

РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма ЗУОВ-а 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

Мрежа регионалних центара и центара за стручно усавршавање Србије организује:
ШЕСТУ КОНФЕРЕНЦИЈУ МРЕЖЕ РЦ И ЦСУ СРБИЈЕ
За директоре и секретаре установа у образовању и све профиле наставника и васпитача

„ПРОФЕСИОНАЛНА ПОДРШКА РУКОВОДИОЦИМА УСТАНОВА У ОБРАЗОВАЊУ - АКТУЕЛНОСТИ У ОБРАЗОВНОМ СИСТЕМУ РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ“Oдгoвoрнoст дирeктoрa у oбрaзoвнoм систeму Рeпубликe Србиje"

Стручни скуп је акредитован код ЗУОВ-а, а учесници добијају сертификат на два бода.

Конференција и сајам ће бити одржани у Врњачкој Бањи, 05-07. октобра 2022. године, у хотелу „Цептер“.

Котизација за учешће на конференцији по учеснику износи 9.600,oo РСД (радни материјал и освежење на паузама).

Приjaву зa учeшћe нa кoнфeрeнциjи мoжeтe извршити искључивo OВДE.

Рок за уплату котизације је 03. октобар 2022. године

Након онлајн пријаве, на основу података које будете оставили, биће Вам издат рачун, који ће претходно бити пријављен у Централном регистру фактура.
Свe битнe инфoрмaциje у вези са кoнфeрeнциjом, нaчином приjaвe и уплaтом кoтизaциje, мoжeтe нaћи у пoзивнoм писму.

Прeузмитe Пoзивно писмo
Прeузмитe Aгeнду

Састанак директора школа са представницима синдиката

Директори основних и средњих школа општине Смедерево и председници синдиката ових школа одржали су данас састанак у Регионалном центру. Састанку је присуствовала и начелница Школске управе Пожаревац, госпођа Весна Здравковић и Ненад Анђелић, просветни инспектор.

Тема састанка је договор о начину надокнаде часова изгубљених током недавно окончаног штрајка. У име синдиката " Независност" присутне је са постигнутим договором синдиката и Министарства просвете – Владе Републике Србије, а у вези прекида штрајка упознала Јасминка Марић.

Од стране Министарства просвете добијено је упутство о надокнади.

Недоумице је изазвао неуједначен проценат умањења плата онима који су били у штрајку на нивоу појединих школских управа ( Краљево, Ужице, ....).

Господин Петровић, представник Уније синдиката подржао је излагање претходнице и изнео неслагање са неуједначеним нивоом умањења плата.

Синдикат образовања Србије има другачији став у односу на изнесене податке, првенствено у вези усвојених решења о повећању плата запослених у просвети, као и о начину изласка из штрајка.