РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма ЗУОВ-а 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

ЈАВНИ ПОЗИВ Центар за промоцију науке, март 2024
ЗА ПОДНОШЕЊЕ ПРИЈАВА ЗА ФИНАНСИЈСКУ ПОДРШКУ ПРОЈЕКТИМА ПРОМОЦИЈЕ И ПОПУЛАРИЗАЦИЈЕ НАУКЕ У 2024. ГОДИНИ

Циљеви Јавног позива су подизање нивоа научне писмености и научнe културе кроз децентрализацију промоције и популаризације науке на територији Републике Србије; подршка разноврсним и иновативним пројектним приступима; подршка високоутицајним пројектима из области промоције науке; подршка креативним пројектима који афирмишу доступност знања у отвореном простору.

Јавни позив Центар за промоцију науке

Позив за ЈП 2024

Оглас јавни позив 2024

Упутство за попуњавање ЈП 2024

Образац пријаве Годишњег програма НК Смедерево 2024

Радионица "Применимо своја знања о материјалима"

mtrjlznnj nslУ среду 08. 05. 2019. године одржана је завршна радионица ЦПН пројекта под називом "Применимо своја знања о материјалима". Окупљање је било у просторијама Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево где су подељена знања која су стечена на радионицама и размењена размишљања о могућностима употребе материјала у будућности. Радионици је присуствовало 80 ученика основних школа „Иво Лола Рибар“ из Скобаља и "Бранислав Нушић" и "Димитрије Давидовић" из Смедерева. Ту су биле и њихове учитељице Слађана Доброта, Весна Миљковић, Соња Милетић и Данијела Маричић. Наравно, ту је био и кустос Музеја у Смедереву Милан Марковић.

Свака група ученика представила је вршњацима знања о материјалима која су стекли на радионицама у Музеју у Смедереву, као и идејна решења за израду одеће, кућа и превозних средстава у будућности. Представљена су сјајна креативна решења ученичких радови који су представљени на изложби. Изложба је привукла интересовање свих учесника.