О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Завод за унапређивање образовања и васпитања објавио је Конкурс за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину, 22. новембра 2021.

На основу члана 10 став 1, у вези са чланом 11 став 1 Правилника о сталном стручном усавршавању и напредовању у звања наставника, васпитача и стручних сарадника („Сл. гласник РС“, број 109/2021) и члана 4 Правилника о раду стручног тима Завода у поступку одобравања и праћења реализације одобрених облика сталног стручног усавршавања наставника, васпитача, стручних сарадника и директора,Завод за унапређивање образовања и васпитања дана 22. новембра 2021. године расписује

К О Н К У Р С за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину.

Конкурс се налази на линку:

Нови Правилник можете погледати путем линка:

Саветовање за јавни и приватни сектор

svtvnjzjvnsj nslКомпанија "Paragraf Lex d.o.o." организовала је саветовање у Регионалном центру Смедерево, 21. 01. 2020.год. и то за:
ЈАВНИ СЕКТОР: Састављање и достављање финансијских извештаја за 2019. годину корисника јавних средстава који пословање воде у складу са прописима о буџетском рачуноводству.

Неке од главних тема су:
-Новине у пословању јавног сектора (примена нових колективних уговора, укидање ограничења броја запослених и одлагање примене закона о платама у јавном сектору)
-Проблеми и практична решења за примену Закона о заштити података о личности и Закона о слободном приступу информацијама од јавног значаја
-Састављање и достављање финансијских извештаја и утврђивање пореза на добит за 2019. годину
-Годишњи извештаји о спровођењу ФУК и интерне ревизије за 2019. годину
-Нови параметри за обрачун плата од 1. јануара 2020. године (стопе и основице доприноса, минимална цена рада, неопорезиви износи)

Саветовање
ПРИВАТНИ СЕКТОР: Састављање финансијских извештаја и утврђивање пореза на добит за 2019. годину.
Главне тема саветовања су:
САСТАВЉАЊЕ ФИНАНСИЈСКИХ ИЗВЕШТАЈА ЗА 2019. ГОДИНУ
-Новине у примени рачуноводствених прописа
-Вредновање позиција финансијских извештаја
-Састављање образаца финансијских извештаја
-Достављање и регистрација финансијских извештаја
УТВРЂИВАЊЕ ПОРЕЗА НА ДОБИТ ЗА 2019. ГОДИНУ:
-Расходи који се не признају у пореском билансу
-Обрачунавање пореске амортизације
-Капитални добици и губици
-Признавање расхода по основу отписа и исправке вредности потраживања
-Порески подстицаји
-Трансферне цене
-Утврђивање пореза на приходе од самосталне делатности предузетника.