О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Завод за унапређивање образовања и васпитања објавио је Конкурс за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину, 22. новембра 2021.

На основу члана 10 став 1, у вези са чланом 11 став 1 Правилника о сталном стручном усавршавању и напредовању у звања наставника, васпитача и стручних сарадника („Сл. гласник РС“, број 109/2021) и члана 4 Правилника о раду стручног тима Завода у поступку одобравања и праћења реализације одобрених облика сталног стручног усавршавања наставника, васпитача, стручних сарадника и директора,Завод за унапређивање образовања и васпитања дана 22. новембра 2021. године расписује

К О Н К У Р С за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину.

Конкурс се налази на линку:

Нови Правилник можете погледати путем линка:

Пословни бонтон – култура и традиција у опхођењу код других народа

pslvnbntn nslУченици другог разреда Економско-трговинске школе у Смедереву, смер туристичко-хотелијерски техничар представили су свој пројекат „Пословни бонтон – култура и традиција у опхођењу код других народа“ ученицима истог смера треће године у великој сали Регионалног центра Смедерево, у четвртак 23.01.2020. год. Наставници ментори на пројекту су Јелена Станић и Ирена Весовић, а у припреми материјала за пројекат били су укључени и следећи наставници: наставник географије Милош Несторовић, наставник историје Милош Пириватрић, наставник српског језика и књижевности Александра Стевановић и наставник информатике Ивана Станојевић.

Идеја је била да се ученици поделе у мање групе – тимове, и да изаберу државу коју би представили. Тимови су морали да уз помоћ интернета, разних уџбеника и друге литературе дођу до потребних информација. Прича о свакој држави почиње са историјским и географским карактеристикама, наставља се занимљивостима и завршава специфичностима пословне комуникације за ту државу, а које су доста одређене религијом и традицијом које су у њој заступљене.