О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Завод за унапређивање образовања и васпитања објавио је Конкурс за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину, 22. новембра 2021.

На основу члана 10 став 1, у вези са чланом 11 став 1 Правилника о сталном стручном усавршавању и напредовању у звања наставника, васпитача и стручних сарадника („Сл. гласник РС“, број 109/2021) и члана 4 Правилника о раду стручног тима Завода у поступку одобравања и праћења реализације одобрених облика сталног стручног усавршавања наставника, васпитача, стручних сарадника и директора,Завод за унапређивање образовања и васпитања дана 22. новембра 2021. године расписује

К О Н К У Р С за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину.

Конкурс се налази на линку:

Нови Правилник можете погледати путем линка:

Програм „Школе за 21. век"

prgrmskldpvk nslУ оквиру регионалног Програма „Школе за 21. век" који финансира Влада Велике Британије, а спроводи Британски савет, 20. фебруара 2020. у просторијама Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању у Смедереву, одржана је обука за директоре основних школа са територије Школске управе Пожаревац.

Циљ овог Програма је да подржи развој способности критичког мишљења и вештина решавања проблема и програмирања у току редовних и ваннаставних школских активности. У оквиру Програма, за све основне школе у Републици Србији предвиђена је: реализација обука за директоре, реализација обука за наставнике и додела микробит (micro:bit) програмибилних уређаја. У оквиру обуке 70 директора основних школа са територије ШУ Пожаревац добило је детаљне информације о улози директора у пружању подршке у спровођењу овог програма на нивоу школе у виду делотворних алата и приступа који су им неопходни да би осигурали ефективно учење вештина критичког мишљења и решавања проблема (КMРП) у својим школама, укључујући и мапирање и препознавање вештина критичког мишљења и решавања проблема у оквиру целог наставног плана и програма, као и у оквиру стратегија за планирање, праћење и унапређење наставе и учења.