О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Завод за унапређивање образовања и васпитања објавио је Конкурс за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину, 22. новембра 2021.

На основу члана 10 став 1, у вези са чланом 11 став 1 Правилника о сталном стручном усавршавању и напредовању у звања наставника, васпитача и стручних сарадника („Сл. гласник РС“, број 109/2021) и члана 4 Правилника о раду стручног тима Завода у поступку одобравања и праћења реализације одобрених облика сталног стручног усавршавања наставника, васпитача, стручних сарадника и директора,Завод за унапређивање образовања и васпитања дана 22. новембра 2021. године расписује

К О Н К У Р С за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину.

Конкурс се налази на линку:

Нови Правилник можете погледати путем линка:

Пројекат "Пажљивкова смотра"

pzljvk nsl"Пажљивкова смотра" је пројекат Агенције за безбедност саобраћаја Републике Србије и локалне самоуправе. Учествују предшколци и ђаци првог и другог разреда основних школа.

Агенција за безбедност саобраћаја Републике Србије у сарадњи са локалним Саветима за безбедност саобраћаја у наредном периоду планирала је да реализује пројекат под називом “Пажљивкова смотра”. Једна од 50 локалних самоуправа у којој ће бити реализован пројекат је и град Смедерево. У том циљу одржан је и заједнички састанак са директорима основних школа и предшколске установе Наша радост у Регионалном центру Смедерево, у среду 26. фебруара 2020. године.

Пажљивкова смотра је смотра деце предшколског узраста и ученика првог и другог разреда, на тему безбедности саобраћаја. Основни циљ реализације смотре је развој и унапређење саобраћајног образовања и васпитања деце, а посебно унапређење знања и ставова о безбедном учешћу деце у саобраћају.

У пројекат ће бити укључено свако дете, а у исто време и родитељи ће бити подстицани, да проведу више времена са децом и припреме их за то такмичење. на тему како бити безбедан у саобраћају.

Према методологији реализације „Пажљивкове смотре“, деца ће се надметати у четири фазе и то у школској, општинској, регионалној и републичкој смотри.

Преузето са: