О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Завод за унапређивање образовања и васпитања објавио је Конкурс за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину, 22. новембра 2021.

На основу члана 10 став 1, у вези са чланом 11 став 1 Правилника о сталном стручном усавршавању и напредовању у звања наставника, васпитача и стручних сарадника („Сл. гласник РС“, број 109/2021) и члана 4 Правилника о раду стручног тима Завода у поступку одобравања и праћења реализације одобрених облика сталног стручног усавршавања наставника, васпитача, стручних сарадника и директора,Завод за унапређивање образовања и васпитања дана 22. новембра 2021. године расписује

К О Н К У Р С за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину.

Конкурс се налази на линку:

Нови Правилник можете погледати путем линка:

ПОЗИВ НА ВИРТУЕЛНИ М3- Мај месец математике!

m3pmrcvk nslМатематика није одустала од свог месеца маја, под овогодишњим слоганом: „По мери/ Помери човека“. Kао и сваког претходног маја, и овог ћемо  славити математику и позивамо све заинтересоване да се укључе и испрате понуђене садржаје.

Програм се налази на сајту: http://m3.rs/ и биће пуштен  7.маја, када и почиње сама манифестација, а завршава се 31.маја, 2020. године.

У Програму ће се наћи и два онлине Научна кафеа, 12. маја и 26.маја са почетком у 18 часова, а све то како би био обележен Међународни дан жена у математици. Такође, биће омогућено и бесплатно гледање филма о Марјам Мирзахани (Maryam Mirzakhani) , првој математичарки добитници Филдсове медаље, на чији рођендан, 12.маја, је управо установљен Меуђународни дан жена. Филм се приказује 13.маја са почетком у 18 часова.

ЦПН је покренуо и Тик Ток друштвену мрежу и отворио свој налог. За сада се поигравамо са рубриком:  Да ли знаш?  Kада почне Мај месец математике, заједно са плесачима и математичарима започеће изазов "Отплеши своју математичку формулу". Позвани сте да нас запратите и прикључите се Тик ток апликацији.

Корисничко име (Username) на Тик току је: cpnsrbija

Поред свега набројаног, ту су и други лепи садржаји: радионице прилагођене различитим узрастима, предавања, и виртуелна тура кроз 3Д моделе експоната. Kада већ не можемо да се шетамо између њих, нека они плешу своју математику на нашим екранима.

Добродошли!

Преузмите M3 Програм у PDF формату.