О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Завод за унапређивање образовања и васпитања објавио је Конкурс за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину, 22. новембра 2021.

На основу члана 10 став 1, у вези са чланом 11 став 1 Правилника о сталном стручном усавршавању и напредовању у звања наставника, васпитача и стручних сарадника („Сл. гласник РС“, број 109/2021) и члана 4 Правилника о раду стручног тима Завода у поступку одобравања и праћења реализације одобрених облика сталног стручног усавршавања наставника, васпитача, стручних сарадника и директора,Завод за унапређивање образовања и васпитања дана 22. новембра 2021. године расписује

К О Н К У Р С за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину.

Конкурс се налази на линку:

Нови Правилник можете погледати путем линка:

Семинар: „Функционална знања – пут ка успеху“

fnkcnlnznnj nslУ суботу 13. јуна 2020.год. реализован је семинар: „Функционална знања – пут ка успеху“ (кат. бр. 604) у Регионалном центру Смедерево. Овај семинар је био планиран за 22. март али је због увођења ванредног стања отказан. У овом новом термину, семинару је одржан уз поштовање препоручених заштитних мера.

Аутори и реализатори семинара су веома искусни и врсни предавачи: Биљана Тодоровић и Маја Оклобџија Слијепчевић.

Циљеви овог програма СУ:
Оснаживање наставника у процесу самовредновања сопствених компентенција за поучавање ученика функционалним знањима; Развијање свести о важности развијања функционалних знања ученика и ученичких компетенција као предуслова за целоживотно учење. Подизање компетенција наставника за коришћење интердисциплинарног приступа настави Интеграција различитих предмета у циљу развијања функционалних знања.

Теме програма:
Увод у програм обуке; Полазне тачке за добро испланирану и организовану наставу; Интердисциплинарни приступ наставном процесу – Међупредметна повезаност садржаја; Функционални задаци; Креирање функционалних задатака за интегрисане садржаје два или више предмета; Осврт на кључне тачке учења и евалуација семинара.