О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Овогодишња манифестација Мај месец математике повезује математику и гејминг. Програмирање, стварање прича, истраживање математике, сарадња, уважавање различитих знања, обрачунавање са предрасудама о математици, најважније су лекције које учимо кроз осмишљавање и играње ових игара. Овогодишња, једанаеста по реду манифестација, под слоганом М3 – ВИШЕ ОД ИГРЕ, почиње 10. маја, у Силосима Београд/Гаиа покрет, а траје до 31. маја. Програм ће се одвијати на више локација у Београду, укључујући Галерију науке и технике САНУ, Силосе Београд, Математичку гимназију и Дорћол плац, али и широм Србије кроз сарадњу наставника основних и средњих школа, као и мрежу научних клубова.

Тема једанаестог Маја месеца математике су математика и гејминг. М3 поставља питање: да ли су игре ипак више од игре? На ово питање, одговори ће се тражити кроз различите формате: интерактивне изложбе, математичко-драмске радионице, експонате, ЕдуГејминг конкурс и предавања.

Више на линку:

Ротари клуб наградио најбоље смедеревске средњошколце

rtrklbsrdnj nslУ просторијама Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево, синоћ-22. 06. 2020.год., смедеревски Ротари клуб у већ традиционалној акцији, организовао је доделу поклона ученицима генерација свих смедеревских средњих школа. Таблети су додељени следећим ученицима:
- Ања Радоман (Музичка школа “Коста Манојловић)
- Милица Илић (Економско трговинска школа)
- Анђела Јокић (Техничко-технолошка и пољопривредна школа “Деспот Ђурађ”)
- Ђорђе Богдановић (Техничка школа)

Међу добитницима таблета је и Анђела Ћирић, ученица трећег разреда Гимназије, која је освојила 1. место у такмичењу младих физичара Србије, самим тим је ушла у репрезентацију и представљаће нашу земљу на Светском првенству у Грузији ове године. Гимназија Смедерево још увек није изабрала ђака генерације па ће награда бити накнадно уручена у августу.