О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Овогодишња манифестација Мај месец математике повезује математику и гејминг. Програмирање, стварање прича, истраживање математике, сарадња, уважавање различитих знања, обрачунавање са предрасудама о математици, најважније су лекције које учимо кроз осмишљавање и играње ових игара. Овогодишња, једанаеста по реду манифестација, под слоганом М3 – ВИШЕ ОД ИГРЕ, почиње 10. маја, у Силосима Београд/Гаиа покрет, а траје до 31. маја. Програм ће се одвијати на више локација у Београду, укључујући Галерију науке и технике САНУ, Силосе Београд, Математичку гимназију и Дорћол плац, али и широм Србије кроз сарадњу наставника основних и средњих школа, као и мрежу научних клубова.

Тема једанаестог Маја месеца математике су математика и гејминг. М3 поставља питање: да ли су игре ипак више од игре? На ово питање, одговори ће се тражити кроз различите формате: интерактивне изложбе, математичко-драмске радионице, експонате, ЕдуГејминг конкурс и предавања.

Више на линку:

Састанак ШУ Пожаревац са директорима основних школа из Подунавског управног округа

sstnkspzrvc nslУ петак 21. 08. 2020.год., у просторијама Регионалног центра Смедерево, одржан је састанак представника Школске управе Пожаревац на челу са начелником Велишом Јоксимовић са директорима основних школа које су у надлежности ове ШУ. Измењени услови реализације наставе који су били на снази од марта ове године због увођења ванредног стања због епидемије вируса Короне, настављају се и у новој наступајућој школској години под условима препорученим од стране Министарства просвете, науке и технолошког развоја. Управо о тим новинама у реализацији наставе представници ШУ Пожаревац обавестили су директоре основних школа који су због многих новина имали доста дилема и питања.

Дневни ред састанка:
1. Примена стручног упутства за образовно-васпитни рад према Посебном програму (са приказом елемената Правилника о посебном програму образовања и васпитања)
2. Распоред снимања часова на ниову школских управа
3. Евалуација квалитета часова који се припремају за РТС – ближи приказ процедура описаних у Упутству за снимање часова
4. Спровођење завршног испита на крају основне школе у августовском испитном року.

Наравно, састанак је реализован уз примену свих препоручених мера у циљу заштите од вируса.