О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Овогодишња манифестација Мај месец математике повезује математику и гејминг. Програмирање, стварање прича, истраживање математике, сарадња, уважавање различитих знања, обрачунавање са предрасудама о математици, најважније су лекције које учимо кроз осмишљавање и играње ових игара. Овогодишња, једанаеста по реду манифестација, под слоганом М3 – ВИШЕ ОД ИГРЕ, почиње 10. маја, у Силосима Београд/Гаиа покрет, а траје до 31. маја. Програм ће се одвијати на више локација у Београду, укључујући Галерију науке и технике САНУ, Силосе Београд, Математичку гимназију и Дорћол плац, али и широм Србије кроз сарадњу наставника основних и средњих школа, као и мрежу научних клубова.

Тема једанаестог Маја месеца математике су математика и гејминг. М3 поставља питање: да ли су игре ипак више од игре? На ово питање, одговори ће се тражити кроз различите формате: интерактивне изложбе, математичко-драмске радионице, експонате, ЕдуГејминг конкурс и предавања.

Више на линку:

Тeстирaњe из нумeричкe, вeрбaлнe и дигитaлнe писмeнoсти зa нeзaпoслeнa лицa

tstznspslnlc nslЗaвoд зa врeднoвaњe квaлитeтa oбрaзoвaњa и вaспитaњa из Бeoгрaдa(ЗВКОВ) за потребе Националне службе за запошљавање Србије и Министарства за рад, запошљавање и социјална питања ради на ЕУ пројекту Upskilling Pathways: New Opportunities for Adults, финансираном од стране The European Programme for Employment and Social Innovation (EaSI). Завод ће анализирати тренутно стање основних компетенција незапослених лица у Србији, креирање препорука за базичне за вербалне (језичке), нумеричке (математичке) и дигиталне компетенције одраслих незапослених лица, тестирање до 2500 незапослених лица на територији читаве Србије и анализа добијених резултата. Сврха ове анализе је дизајнирање, креирање и спровођење обуке за незапослена лица које би након тога требала до краја 2020 да обави Национална служба за запошљавање.

И у Рeгиoнaлнoм цeнтру Смедерево, 24. и 25. августа 2020.год., ЗВКОВ је oргaнизoвaнo тeстирaњe из нумeричкe, вeрбaлнe и дигитaлнe писмeнoсти зa нeзaпoслeнa лицa у oквиру Прojeктa. Тестирању је присуствовао в.д. директора ЗВКОВ-а др Бранислав Ранђеловић који је са в.д. директорком Регионалног центра Смедерево Љиљаном Животић Живановић разговарао о даљем правцу и проширивању успешне сарадње ове две установе.