О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Завод за унапређивање образовања и васпитања објавио је Конкурс за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину, 22. новембра 2021.

На основу члана 10 став 1, у вези са чланом 11 став 1 Правилника о сталном стручном усавршавању и напредовању у звања наставника, васпитача и стручних сарадника („Сл. гласник РС“, број 109/2021) и члана 4 Правилника о раду стручног тима Завода у поступку одобравања и праћења реализације одобрених облика сталног стручног усавршавања наставника, васпитача, стручних сарадника и директора,Завод за унапређивање образовања и васпитања дана 22. новембра 2021. године расписује

К О Н К У Р С за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину.

Конкурс се налази на линку:

Нови Правилник можете погледати путем линка:

Седница УО Пословног удружења "Топлане Србије"

tplnsrbj nslСедница Управног одбора Пословног удружења "Топлане Србије", одржана је данас 22.09.2020.год. у Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању у Смедереву. Неке од важнијих тема овог скупа биле су: актуелна енергетска ситуација у Србији пред почетак грејне сезоне, о спремности система даљинског грејања и тренутно стање у топланама.

Присутне је поздравио и пожелео успешан рад новоизабрани градоначелник Града Смедерева Јован Беч, а састанку је присуствовао и Часлав Илић, члан Градског већа задужен за рад јавних предузећа. Поред чланова Управног одбора, који чине представници 15 градова, директора овог удружења Дејана Стојановића, председника Скупштине удружења Горана Алексића и председника УО Топлана Србије, присуствовао је и државни секретар у Министарству рударства и енергетике Зоран Предић. Он је изјавио да, према информацијама којима располаже ово Министарство, на основу извештаја који су до сада добијали од топлана, припреме за предстојећу грејну сезону одвијају се по плану, снабдевеност енергентима је стабилна и не очекује се корекције цена грејања у Топланама. Директор ЈП Грејање Смедерево Владимир Кулагић изразио је очекивање да ће ремонтне активности бити завршене у наредних десетак дана тако да би систем могао бити спреман и пре званичног почетка грејне сезоне ако временски услови то буду захтевали. Такође и енергената има на залихама за прве четири до шест недеља грејне сезоне у зависности од спољних температура.