О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Овогодишња манифестација Мај месец математике повезује математику и гејминг. Програмирање, стварање прича, истраживање математике, сарадња, уважавање различитих знања, обрачунавање са предрасудама о математици, најважније су лекције које учимо кроз осмишљавање и играње ових игара. Овогодишња, једанаеста по реду манифестација, под слоганом М3 – ВИШЕ ОД ИГРЕ, почиње 10. маја, у Силосима Београд/Гаиа покрет, а траје до 31. маја. Програм ће се одвијати на више локација у Београду, укључујући Галерију науке и технике САНУ, Силосе Београд, Математичку гимназију и Дорћол плац, али и широм Србије кроз сарадњу наставника основних и средњих школа, као и мрежу научних клубова.

Тема једанаестог Маја месеца математике су математика и гејминг. М3 поставља питање: да ли су игре ипак више од игре? На ово питање, одговори ће се тражити кроз различите формате: интерактивне изложбе, математичко-драмске радионице, експонате, ЕдуГејминг конкурс и предавања.

Више на линку:

Актив директора основних и средњих школа

ktvdrktr nslУ среду 23.09.2020.год., у Регионалном центру Смедерево одржан је Актив директора основних и средњих школа са подручја Града Смедерева уз придржавање свих препоручених епидемиолошких мера.

На дневном реду Актива биле су следеће теме: енергетска ефикасност, сагледавање заједничких реализованих активности са школама, унапређивање безбедности ученика у школама и планирање превентивних активности у складу са актуелном епидемиолошком ситуацијом. У складу са темама, у дискусији су учествовали представници Јавних служби Града и Полицијске управе. Расправљало се и о другим актуелним и битним темама за функционисање школа у овим измењеним условима рада. У раду скупа је учествовала и новоизабрана чланица Градског већа Александра Митић задужена за ресор образовања и популационе политике. Председник Актива директора Драгица Голубовић координирала је радом овог догађаја.