О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Овогодишња манифестација Мај месец математике повезује математику и гејминг. Програмирање, стварање прича, истраживање математике, сарадња, уважавање различитих знања, обрачунавање са предрасудама о математици, најважније су лекције које учимо кроз осмишљавање и играње ових игара. Овогодишња, једанаеста по реду манифестација, под слоганом М3 – ВИШЕ ОД ИГРЕ, почиње 10. маја, у Силосима Београд/Гаиа покрет, а траје до 31. маја. Програм ће се одвијати на више локација у Београду, укључујући Галерију науке и технике САНУ, Силосе Београд, Математичку гимназију и Дорћол плац, али и широм Србије кроз сарадњу наставника основних и средњих школа, као и мрежу научних клубова.

Тема једанаестог Маја месеца математике су математика и гејминг. М3 поставља питање: да ли су игре ипак више од игре? На ово питање, одговори ће се тражити кроз различите формате: интерактивне изложбе, математичко-драмске радионице, експонате, ЕдуГејминг конкурс и предавања.

Више на линку:

Семинар „Обука за наставу Грађанског васпитања“

grdjnskvsptnj nslНа предлог просветних радника из више градова, реализован је семинар „Обука за наставу Грађанског васпитања“ у суботу 03. 10. 2020 год. и то по 18. пут. Мешовиту групу учитеља и наставника основних и средњих школа чинили су представници не само из смедеревских школа, већ и из Београда, Панчева, Пожаревца и Смедеревске Паланке. Заштитне мере због епидемиолошке ситуације спроведене су у складу са препорукама и ни на који начин нису утицале на одличну атмосферу и квалитет ове обуке.

Као и увек до сада, Зорица Димитријевић и Марија Вуловић, искусне реализаторке ове обуке, успеле су да поступно и систематично проведу полазнике кроз причу о циљевима, исходима и врстама учења у настави Грађанског васпитања и карактеристикама квалитетне наставе у 21. веку, подстичући коришћење интерактивних техника и метода у приступу наставним садржајима.

Посебна пажња је посвећена међупредметним компетенцијама које излазе из оквира традиционалне наставе и подразумевају динамичније и ангажованије комбиновање знања, вештина и ставова релевантних за различите реалне контексте који захтевају њихову функционалну примену. У завршном делу обуке свака група је имала прилику да провери стечена знања осмишљавајући припрему за час, а било је и речи о значају евалуације и самоевалуације.