О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Овогодишња манифестација Мај месец математике повезује математику и гејминг. Програмирање, стварање прича, истраживање математике, сарадња, уважавање различитих знања, обрачунавање са предрасудама о математици, најважније су лекције које учимо кроз осмишљавање и играње ових игара. Овогодишња, једанаеста по реду манифестација, под слоганом М3 – ВИШЕ ОД ИГРЕ, почиње 10. маја, у Силосима Београд/Гаиа покрет, а траје до 31. маја. Програм ће се одвијати на више локација у Београду, укључујући Галерију науке и технике САНУ, Силосе Београд, Математичку гимназију и Дорћол плац, али и широм Србије кроз сарадњу наставника основних и средњих школа, као и мрежу научних клубова.

Тема једанаестог Маја месеца математике су математика и гејминг. М3 поставља питање: да ли су игре ипак више од игре? На ово питање, одговори ће се тражити кроз различите формате: интерактивне изложбе, математичко-драмске радионице, експонате, ЕдуГејминг конкурс и предавања.

Више на линку:

Стручни испит из области заштите од пожара

zsttdpzr nslУ Регионалном центру Смедерево, у уторак 06.октобра 2020. одржано је полагање Стручног испита из области заштите од пожара за 38 полазника са средњом и високом стручном спремом. Након одржаног практичног дела испита на платоу Регионалног центра Смедерево, полазници су полагали укупно 7 предмета по наставном плану Стручног испита у просторијама Регионалног центра Смедерево. Добровољно ватрогасно друштво спроводи стручно оспособљавање кандидата у складу са Решењем МУП-а Сектора за ванредне ситуације. Овом приликом захваљујући директору Регионалног центра Смедерево и професионалном односу свих запослених, у просторијама Центра одржана је обука полазника у периоду од 15.06.2020. до 31.07.2020.год а затим и реализовано успешно полагање 06.10.2020.год. деветог по реду курса у организацији Добровољног ватрогасног друштва Смедерево.

Добровољно ватрогасно друштво Смедерево