О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Завод за унапређивање образовања и васпитања објавио је Конкурс за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину, 22. новембра 2021.

На основу члана 10 став 1, у вези са чланом 11 став 1 Правилника о сталном стручном усавршавању и напредовању у звања наставника, васпитача и стручних сарадника („Сл. гласник РС“, број 109/2021) и члана 4 Правилника о раду стручног тима Завода у поступку одобравања и праћења реализације одобрених облика сталног стручног усавршавања наставника, васпитача, стручних сарадника и директора,Завод за унапређивање образовања и васпитања дана 22. новембра 2021. године расписује

К О Н К У Р С за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину.

Конкурс се налази на линку:

Нови Правилник можете погледати путем линка:

Састанак подружнице стручних сарадника

sstnkpdrzncktdd nslСастанак подружнице стручних сарадника у Смедереву одржан је 23.10.2020. године са почетком у 13 часова у Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању у Смедереву.

Усвojeн je план рада за школску 2020/2021. годину, размењена су искуства чланова Подружнице током рада „на даљину“ (проблеми, препреке, изазови и решења) и договорен је начин рада Подружнице уколико се ситуација понови.

Тијана Ђокић, председница Подружнице упознала је чланове са ситуацијом насталом у вези са израдом новог Правилника о раду стручних сарадника, са проблемима до којих је дошло и застојем у изради истог. Обавестила је чланове о чланарини у Педагошком друштву Србије за наредну годину и позвала чланове да се масовније укључе у рад Друштва. Представљен је и нови формат објављиваља Педагошких новина као и претплата за стручни лист Настава и васпитање. Затим су чланови обавештени о промени термина Стручног скупа за мај 2021.године и цени котизације, те позвани да учествују као аутори радова.

На предлог Маријане Васиљевић, чланови су обавештени о онлајн одржавању Стручног скупа који организује Друштво психолога Србије у новембру ове године.

Састанак је завршен уз неизвесност о томе да ли ће се следећи одржати уживо или преко апликације те смо међусобно пожелели добро здравље.