О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Овогодишња манифестација Мај месец математике повезује математику и гејминг. Програмирање, стварање прича, истраживање математике, сарадња, уважавање различитих знања, обрачунавање са предрасудама о математици, најважније су лекције које учимо кроз осмишљавање и играње ових игара. Овогодишња, једанаеста по реду манифестација, под слоганом М3 – ВИШЕ ОД ИГРЕ, почиње 10. маја, у Силосима Београд/Гаиа покрет, а траје до 31. маја. Програм ће се одвијати на више локација у Београду, укључујући Галерију науке и технике САНУ, Силосе Београд, Математичку гимназију и Дорћол плац, али и широм Србије кроз сарадњу наставника основних и средњих школа, као и мрежу научних клубова.

Тема једанаестог Маја месеца математике су математика и гејминг. М3 поставља питање: да ли су игре ипак више од игре? На ово питање, одговори ће се тражити кроз различите формате: интерактивне изложбе, математичко-драмске радионице, експонате, ЕдуГејминг конкурс и предавања.

Више на линку:

Први састанак стручних сарадника предшколских установа Подунавско-Браничевског региона

prvssdtnksprdsklsh nslПредшколска установа „Наша радост“ Смедерево 28.10.2020. била је домаћин Првом састанку стручних сарадника предшколских установа Подунавско-Браничевског региона, који је одржан је у Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању Смедерево. Стручни сарадници из Пожаревца, Петровца на Млави, Кучева, Великог Градишта и Смедерева, разменили су питања и искуства која су значајна за реализацију и унапређивање васпитно-образовног рада.

Састанком је координирала Милена Митић стручни сарадник-педагог Предшколске установе „Галеб“, Велико Градиште. Сви присутни имали су прилику да се чују о тренутним активностима у Установама које су у фази увођења нових Основа програма (Пожаревац и Смедерево) и у оквиру пројекта СУПЕР (Петровац на Млави). Стручни сарадници Предшколске установе „Наша радост“ Смедерево, представили су Интервизију-модел развоја колегијалне рефлексије коју, након обуке реализоване у септембру 2020., испробава петнаест практичара, учесника обуке из Смедерева.