О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Завод за унапређивање образовања и васпитања објавио је Конкурс за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину, 22. новембра 2021.

На основу члана 10 став 1, у вези са чланом 11 став 1 Правилника о сталном стручном усавршавању и напредовању у звања наставника, васпитача и стручних сарадника („Сл. гласник РС“, број 109/2021) и члана 4 Правилника о раду стручног тима Завода у поступку одобравања и праћења реализације одобрених облика сталног стручног усавршавања наставника, васпитача, стручних сарадника и директора,Завод за унапређивање образовања и васпитања дана 22. новембра 2021. године расписује

К О Н К У Р С за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину.

Конкурс се налази на линку:

Нови Правилник можете погледати путем линка:

Први састанак стручних сарадника предшколских установа Подунавско-Браничевског региона

prvssdtnksprdsklsh nslПредшколска установа „Наша радост“ Смедерево 28.10.2020. била је домаћин Првом састанку стручних сарадника предшколских установа Подунавско-Браничевског региона, који је одржан је у Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању Смедерево. Стручни сарадници из Пожаревца, Петровца на Млави, Кучева, Великог Градишта и Смедерева, разменили су питања и искуства која су значајна за реализацију и унапређивање васпитно-образовног рада.

Састанком је координирала Милена Митић стручни сарадник-педагог Предшколске установе „Галеб“, Велико Градиште. Сви присутни имали су прилику да се чују о тренутним активностима у Установама које су у фази увођења нових Основа програма (Пожаревац и Смедерево) и у оквиру пројекта СУПЕР (Петровац на Млави). Стручни сарадници Предшколске установе „Наша радост“ Смедерево, представили су Интервизију-модел развоја колегијалне рефлексије коју, након обуке реализоване у септембру 2020., испробава петнаест практичара, учесника обуке из Смедерева.