О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Завод за унапређивање образовања и васпитања објавио је Конкурс за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину, 22. новембра 2021.

На основу члана 10 став 1, у вези са чланом 11 став 1 Правилника о сталном стручном усавршавању и напредовању у звања наставника, васпитача и стручних сарадника („Сл. гласник РС“, број 109/2021) и члана 4 Правилника о раду стручног тима Завода у поступку одобравања и праћења реализације одобрених облика сталног стручног усавршавања наставника, васпитача, стручних сарадника и директора,Завод за унапређивање образовања и васпитања дана 22. новембра 2021. године расписује

К О Н К У Р С за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину.

Конкурс се налази на линку:

Нови Правилник можете погледати путем линка:

8. Светосавски литерарни конкурс

svtsvsksvcnst nslОбразложење жирија

На литерарни конкурс посвећен Светом Сави, највећем српском просветитељу, пристигло је 85 радова ученика основних и средњих школа Подунавског округа. Стога организатори конкурса са радошћу и поносом јавно похваљују све учеснике који су се, упркос изузетно тешким околностима под којима се у дужем периоду одвија настава и свакодневица, радо одазвали јавном позиву Библиотеке и Друштва, те својим литерарним стваралаштвом допринели неговању светосавља у српским школама. Похвале упућујемо и менторима основаца и средњошколаца, учитељима и наставницима.

Трочлана комисија вредновала је пристигла прозна и поетска ученичка остварења под шифром и према критеријумима који су у складу са начелима обликовања књижевног дела, обраћајући посебно пажњу на усклађеност литерарних радова са задатим темама.

Најуспелији радови су награђени првом, другом и трећом наградом. Квалитет већег броја радова у другој категорији допринео је да има више награђених ученика у узрасту од петог до осмог разреда.

Резултати 8. Светосавског литерарног конкурса

Обраћање Миљане Кравић, председника Друштва за српски језик и књижевност за Подунавски округ, представника организатора 8. Светосавског литерарног конкурса