О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Овогодишња манифестација Мај месец математике повезује математику и гејминг. Програмирање, стварање прича, истраживање математике, сарадња, уважавање различитих знања, обрачунавање са предрасудама о математици, најважније су лекције које учимо кроз осмишљавање и играње ових игара. Овогодишња, једанаеста по реду манифестација, под слоганом М3 – ВИШЕ ОД ИГРЕ, почиње 10. маја, у Силосима Београд/Гаиа покрет, а траје до 31. маја. Програм ће се одвијати на више локација у Београду, укључујући Галерију науке и технике САНУ, Силосе Београд, Математичку гимназију и Дорћол плац, али и широм Србије кроз сарадњу наставника основних и средњих школа, као и мрежу научних клубова.

Тема једанаестог Маја месеца математике су математика и гејминг. М3 поставља питање: да ли су игре ипак више од игре? На ово питање, одговори ће се тражити кроз различите формате: интерактивне изложбе, математичко-драмске радионице, експонате, ЕдуГејминг конкурс и предавања.

Више на линку:

8. Светосавски литерарни конкурс

svtsvsksvcnst nslОбразложење жирија

На литерарни конкурс посвећен Светом Сави, највећем српском просветитељу, пристигло је 85 радова ученика основних и средњих школа Подунавског округа. Стога организатори конкурса са радошћу и поносом јавно похваљују све учеснике који су се, упркос изузетно тешким околностима под којима се у дужем периоду одвија настава и свакодневица, радо одазвали јавном позиву Библиотеке и Друштва, те својим литерарним стваралаштвом допринели неговању светосавља у српским школама. Похвале упућујемо и менторима основаца и средњошколаца, учитељима и наставницима.

Трочлана комисија вредновала је пристигла прозна и поетска ученичка остварења под шифром и према критеријумима који су у складу са начелима обликовања књижевног дела, обраћајући посебно пажњу на усклађеност литерарних радова са задатим темама.

Најуспелији радови су награђени првом, другом и трећом наградом. Квалитет већег броја радова у другој категорији допринео је да има више награђених ученика у узрасту од петог до осмог разреда.

Резултати 8. Светосавског литерарног конкурса

Обраћање Миљане Кравић, председника Друштва за српски језик и књижевност за Подунавски округ, представника организатора 8. Светосавског литерарног конкурса