8. Светосавски литерарни конкурс

svtsvsksvcnst nslОбразложење жирија

На литерарни конкурс посвећен Светом Сави, највећем српском просветитељу, пристигло је 85 радова ученика основних и средњих школа Подунавског округа. Стога организатори конкурса са радошћу и поносом јавно похваљују све учеснике који су се, упркос изузетно тешким околностима под којима се у дужем периоду одвија настава и свакодневица, радо одазвали јавном позиву Библиотеке и Друштва, те својим литерарним стваралаштвом допринели неговању светосавља у српским школама. Похвале упућујемо и менторима основаца и средњошколаца, учитељима и наставницима.

Трочлана комисија вредновала је пристигла прозна и поетска ученичка остварења под шифром и према критеријумима који су у складу са начелима обликовања књижевног дела, обраћајући посебно пажњу на усклађеност литерарних радова са задатим темама.

Најуспелији радови су награђени првом, другом и трећом наградом. Квалитет већег броја радова у другој категорији допринео је да има више награђених ученика у узрасту од петог до осмог разреда.

Резултати 8. Светосавског литерарног конкурса

Обраћање Миљане Кравић, председника Друштва за српски језик и књижевност за Подунавски округ, представника организатора 8. Светосавског литерарног конкурса