О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Овогодишња манифестација Мај месец математике повезује математику и гејминг. Програмирање, стварање прича, истраживање математике, сарадња, уважавање различитих знања, обрачунавање са предрасудама о математици, најважније су лекције које учимо кроз осмишљавање и играње ових игара. Овогодишња, једанаеста по реду манифестација, под слоганом М3 – ВИШЕ ОД ИГРЕ, почиње 10. маја, у Силосима Београд/Гаиа покрет, а траје до 31. маја. Програм ће се одвијати на више локација у Београду, укључујући Галерију науке и технике САНУ, Силосе Београд, Математичку гимназију и Дорћол плац, али и широм Србије кроз сарадњу наставника основних и средњих школа, као и мрежу научних клубова.

Тема једанаестог Маја месеца математике су математика и гејминг. М3 поставља питање: да ли су игре ипак више од игре? На ово питање, одговори ће се тражити кроз различите формате: интерактивне изложбе, математичко-драмске радионице, експонате, ЕдуГејминг конкурс и предавања.

Више на линку:

Онлајн семинар: „Са стресом је лако ако знаш како“

sstrsmjlkznsksk nslУ недељу 14.03.2021. године, реализован је акредитовани онлајн семинар: „Са стресом је лако ако знаш како“ (Каталошки број: 144; K4, П4, 8 бодова) у организацији Регионалног центра Смедерево. Намењен је запосленима у основним и средњим школама.

Циљеви семинара:
Упознавање просветних радника са појмом стреса, симптомима и факторима који утичу на стрес;  Унапређивање професионалних вештина просветних радника за примену антистрес техника у личном и професионалном развоју, као и трансфер научених техника на препознавање и ублажавање стреса код деце; Упознавање просветних радника са синдромом сагоревања, узроцима настанка и фазама; Унапређивање професионалних вештина просветних радника за прихватање и контролисање стреса као неминовног пратиоца савременог темпа живота (и његових последица).

Кроз ове веома актуелне теме за просветне раднике - нарочито у садашњим околностима, учеснике су зналачки провеле искусне ауторке и реализаторке семинара: Бранка Граховац, магистар наука, Предшколска установа "Драгољуб Удицки" Кикинда и Бранка Бешлић, дипломирани психолог, ОШ "Соња Маринковић", Суботица.