О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Завод за унапређивање образовања и васпитања објавио је Конкурс за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину, 22. новембра 2021.

На основу члана 10 став 1, у вези са чланом 11 став 1 Правилника о сталном стручном усавршавању и напредовању у звања наставника, васпитача и стручних сарадника („Сл. гласник РС“, број 109/2021) и члана 4 Правилника о раду стручног тима Завода у поступку одобравања и праћења реализације одобрених облика сталног стручног усавршавања наставника, васпитача, стручних сарадника и директора,Завод за унапређивање образовања и васпитања дана 22. новембра 2021. године расписује

К О Н К У Р С за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину.

Конкурс се налази на линку:

Нови Правилник можете погледати путем линка:

Kонференција Мреже РЦ и ЦСУ Србије: „Актуелности у образовном систему Републике Србије 3“

ktlnstbrzvnsstm nslДана 28.04.2021.год., завршена је пета по реду, дводневна конференција за директоре предшколских установа и школа, коју Мрежа РЦ и ЦСУ Србије организује традиционално у Врњачкој Бањи, у хотелу Zepter.

Kонференција је носила назив „Актуелности у образовном систему Републике Србије 3“, јер се говорило о новинама у образовном систему Србије, које су актуелне током једне школске године. Било је много занимљивих и актуелних тема, јер су 2020. и 2021. година донеле велике изазове и новине, које су нас и оснажиле и указале да не смемо престати да учимо, да се усавршавамо и професионално развијамо. Конференција је била иделна прилика да установимо шта је урађено у
протеклих годину дана тј. колико смо били спремни да се ухватимо у коштац са новим изазовима и новим захтевима, колико смо спремни да унапређујемо себе, своја знања и вештине како бисмо одговорили на потребе деце и ученика као и о томе шта нас чека у наредном периоду. Мрежа РЦ и ЦСУ Србије поносна је што у време пандемије, када услови ограничавају овакав вид рада и учења, може се рећи да је, уз праћење свих мера предострожности, организација пете Конференције била заиста успешна.

Представник Регионалног центра Смедерево на Конференцији била је Љиљана Животић Живановић, в.д. директор.