О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Завод за унапређивање образовања и васпитања објавио је Конкурс за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину, 22. новембра 2021.

На основу члана 10 став 1, у вези са чланом 11 став 1 Правилника о сталном стручном усавршавању и напредовању у звања наставника, васпитача и стручних сарадника („Сл. гласник РС“, број 109/2021) и члана 4 Правилника о раду стручног тима Завода у поступку одобравања и праћења реализације одобрених облика сталног стручног усавршавања наставника, васпитача, стручних сарадника и директора,Завод за унапређивање образовања и васпитања дана 22. новембра 2021. године расписује

К О Н К У Р С за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину.

Конкурс се налази на линку:

Нови Правилник можете погледати путем линка:

Семинар „Дуално образовање – учење кроз рад“

smnrdlnbrzvnj nslРегионални центар Смедерево у сарадњи са Правно-пословном школом Ниш, 30. 05. 2021. год., организовао је реализацију семинара: „Дуално образовање – учење кроз рад“ (Каталошки број програма: 905, К1, П3) Због епидемиолошке ситуације, семинар „Дуално образовање-учење кроз рад“ реализовао се онлајн, путем GOOGLE MEET апликације.

Општи циљеви семинара везани су за оспособљавање наставника за рад у школи која је у дуалном образовању уз развијање компетенција за прилагођавање наставног плана и програма у складу са потребама партнера из привреде.

Специфични циљеви:
- Јачање компетенција наставника, усвајањем знања о основама и начином остваривања дуалног образовања.
- Оспособљавање наставника за успешно координисање између ученика, родитеља, послодавца и осталих субјеката у дуалном образовању.
- Јачање компетенције наставника за реализацију наставе методама, студија на случају и пројекат у настави.
- Развијање вештина наставника за праћење напредовања код ученика током практичног рада код послодавца.
- Развијање вештина код наставника за организацију наставе, формулисање циљева и исхода наставе у којој је заступљена корелација више предмета и повезивање обавезних програма са садржајима, проблемима и специфичностима у предузећима и институцијама са којима се реализује дуално образовање.

Реализатори семинара су били: Милорад Гавриловић, Дипломирани математичар, ”Правно – пословна школа Ниш”; Ана Јанковић, Мастер, Правно-пословна школа Ниш и Жаклина Миливојевић Вуковић, Магистар наука, Правно – пословна школа Ниш.