О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Завод за унапређивање образовања и васпитања објавио је Конкурс за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину, 22. новембра 2021.

На основу члана 10 став 1, у вези са чланом 11 став 1 Правилника о сталном стручном усавршавању и напредовању у звања наставника, васпитача и стручних сарадника („Сл. гласник РС“, број 109/2021) и члана 4 Правилника о раду стручног тима Завода у поступку одобравања и праћења реализације одобрених облика сталног стручног усавршавања наставника, васпитача, стручних сарадника и директора,Завод за унапређивање образовања и васпитања дана 22. новембра 2021. године расписује

К О Н К У Р С за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину.

Конкурс се налази на линку:

Нови Правилник можете погледати путем линка:

Осамдесет година од експлозије муниције у Смедеревској тврђави

smdsrtgddnmncj nslИсторијски архив у Смедереву је 5. јуна 2021. године организовао у Регионалном центру Смедерево научну конференцију поводом обележавања осамдесет година од експлозије муниције у Смедеревској тврђави.

Конференција је била веома успешна јер су томе у великој мери допринели еминентни стручњаци и познаваоци различитих аспеката овог трагичног догађаја:
- проф. др Љубодраг Димић, академик, пленарни излагач;
- др Александар Стојановић, са Института за новију историју Србије;
- др Немања Девић са Институт за савремену историју;
- др Маријана Т. Мраовић из Војног архива Министарства одбране Републике Србије;
- др Јасмина Живковић из Историјског архива Пожаревац;
- др Ненад Ђорђевић из Опште болнице „Свети Лука“;
- др Данијела М. Милошевић из Историјског архива у Смедереву;
- МА историчар Растко Ломпар са Балканолошког института САНУ;
- МА историчар Душан Митровић из Историјског архива у Смедереву и
- дипл. правник Милош Мунић, самостални истраживач.

Стручни допринос активним учешћем у дискусијама дали су и др Зоран Јањетовићу (Институт за савремену историју) и др Срђан Пириватрић (Византолошки институт САНУ). Изложени радови са ове конференцији биће објављени у Зборнику са Научне конференције у издању Историјског архива у Смедереву.