О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Завод за унапређивање образовања и васпитања објавио је Конкурс за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину, 22. новембра 2021.

На основу члана 10 став 1, у вези са чланом 11 став 1 Правилника о сталном стручном усавршавању и напредовању у звања наставника, васпитача и стручних сарадника („Сл. гласник РС“, број 109/2021) и члана 4 Правилника о раду стручног тима Завода у поступку одобравања и праћења реализације одобрених облика сталног стручног усавршавања наставника, васпитача, стручних сарадника и директора,Завод за унапређивање образовања и васпитања дана 22. новембра 2021. године расписује

К О Н К У Р С за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину.

Конкурс се налази на линку:

Нови Правилник можете погледати путем линка:

Семинар „Обука за наставу Грађанског васпитања“

smnrskjnmsc nslНа предлог просветних радника из више градова, Регионални центар Смедерево организовао је реализацију семинара „Обука за наставу  Грађанског васпитања“ у суботу 26. 06. 2021. год. Мешовиту групу учитеља и наставника основних и средњих школа чинили су представници не само из смедеревских школа, већ и из Београда, Панчева, Ковина, Пaраћина...

Као и увек до сада, Зорица Димитријевић и Марија Вуловић, искусне реализаторке ове обуке, успеле су да поступно и систематично проведу полазнике кроз причу о циљевима, исходима и врстама учења у настави Грађанског васпитања и карактеристикама квалитетне наставе у 21. веку, подстичући коришћење интерактивних техника и метода у приступу наставним садржајима.

Посебна пажња је посвећена међупредметним компетенцијама које излазе из оквира традиционалне наставе и подразумевају динамичније и ангажованије комбиновање знања, вештина и ставова релевантних за различите реалне контексте који захтевају њихову функционалну примену. У завршном делу обуке свака група је имала прилику да провери стечена знања осмишљавајући припрему за час, а било је и речи о значају евалуације и самоевалуације. Реализација овог семинара, и то по 19. пут само у Регионалном центру Смедерево, показала је да и поред свих предности онлајн едукација – „жива“ реч и међусобна интеракција свих актера у процесу едукација више него корисна и потребна.