О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Припреме за међународно такмичење

prprpmzmdjnrdntkmcnj nslУченици Економско-трговинске школе, смер туристичко-хотелијерски техничар Јовановић Дејана, Миловановић Лола и Божовић Сава и њихов ментор Ирена Весовић, у уторак 21. 09. 2021. год. у Регионалном центру Смедерево припремали су се за учешће на такмичењу ГАТУС 2021. Такмичење је међународног карактера јер учествују школе из земаља бивше Југославије: Словенија, Хрватска, Македонија, Црна Гора, Босна и Србија, и одржава се на Златибору у организацији смедеревске Економско-трговинске школе. Такмичење обухвата три дисциплине: куварство, угоститељство и туризам, и победничка школа је она која освоји највећи број поена на укупном нивоу, из свих ових дисциплина.

Тема такмичења туристичко-хотелијерских техничара је рурални туризам - глампинг туризам у месту и околини одакле је школа, што је сјајна прилика да се промовише овакав облик туризма код нас.