О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Завод за унапређивање образовања и васпитања објавио је Конкурс за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину, 22. новембра 2021.

На основу члана 10 став 1, у вези са чланом 11 став 1 Правилника о сталном стручном усавршавању и напредовању у звања наставника, васпитача и стручних сарадника („Сл. гласник РС“, број 109/2021) и члана 4 Правилника о раду стручног тима Завода у поступку одобравања и праћења реализације одобрених облика сталног стручног усавршавања наставника, васпитача, стручних сарадника и директора,Завод за унапређивање образовања и васпитања дана 22. новембра 2021. године расписује

К О Н К У Р С за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину.

Конкурс се налази на линку:

Нови Правилник можете погледати путем линка:

Пројекат „МАЛИ ГРАДИТЕЉИ“ у оквиру Годишњег програма за 2021/2022 годину

mlgrdtlj nslНаучни клуб Регионалног центра за стручно усавршавање запослених у образовању, Смедерево, организовао је прву радионицу пројекта „МАЛИ ГРАДИТЕЉИ“, у оквиру Годишњег програма за 2021/2022 годину.

Аутор пројекта је Слађана Доброта, професор разредне наставе у основној школи „Иво Лола Рибар“ у Скобаљу.

Прва радионица,  у оквиру пројекта „МАЛИ ГРАДИТЕЉИ“, који се финансира по Јавном позиву Центра за промоцију науке, одржана је у четвртак, 07.10.2021. године, од 12 до 14 часова.
На радионици је било присутно 10 ученика првог разреда основне школе „Иво Лола Рибар“ у Коларима, учитељица Слађана Доброта, педагог школе, и родитељи појединих ученика који су мало помагали свим првачићима.

Научна шетња Смедеревском тврђавом, претходила је радионици, где су се ученици  упознали са карактеристикама  материјала и њиховом употребом, начинима градње објеката и коришћењем различитих материјала. Имали су могућност да посматрају ову јединствену грађевину, унутар Великог и Малог града, коју је подигао деспот Ђурађ Бранковић у 15. веку, и виде материјале од којих је Тврђава саграђена. Смедеревска тврђава је по свом типу класична водена (опкољена је Дунавом и Језавом, а са југа вештачким шанцем који повезује две реке) равничарско је утврђење што је чини јединственом у српској средњовековној архитектури.

Ова шетња, са предавањем, помогла им је да на радионици, која је уследила, усвоје и примене технику повезивања делова у целину, спајања два или више материјала и грађење објеката на основу модела.

Ученици су користећи различите материјале, камење, цигле, дрво, дрвене штапиће, картон, картонске кутије, конац, лепак, и друге природне и вештачке материјале, и користећи своју дечју машту, направили на хамеру приказ Тврђаве из ваздуха, и куле Тврђаве, чиме су испунили планиране циљеве ове радионице.