О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Завод за унапређивање образовања и васпитања објавио је Конкурс за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину, 22. новембра 2021.

На основу члана 10 став 1, у вези са чланом 11 став 1 Правилника о сталном стручном усавршавању и напредовању у звања наставника, васпитача и стручних сарадника („Сл. гласник РС“, број 109/2021) и члана 4 Правилника о раду стручног тима Завода у поступку одобравања и праћења реализације одобрених облика сталног стручног усавршавања наставника, васпитача, стручних сарадника и директора,Завод за унапређивање образовања и васпитања дана 22. новембра 2021. године расписује

К О Н К У Р С за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину.

Конкурс се налази на линку:

Нови Правилник можете погледати путем линка:

ktdrktd nslНа иницијативу Предшколске установе "Наша радост" Смедерево, 14. 10. 2021. године, у просторијама Регионалног центра Смедерево, реализован је Актив директора и стручних сарадника предшколских установа Подунавског и Браничевског округа.

Активу су присуствовали директори и стручни сарадници из 10 предшколских установа нашег региона, a на своју иницијативу придружили су се директори и стручни сарадници из предшколских установа Јагодине, Рековца,  Деспотовца , Свилајнца и Бруса што је свакако обогатило хоризонталну размену о свим важним питањима у вези са стручном праксом.

У уводном делу у присуству свих директора и стручних сарадника, након поздравне речи помоћника директора Предшколске установе из Смедерева, установе домаћина, договорено је да се у наставку скупа ради у два простора. У једном простору су се актуелним питањима бавили директори, а у другом стручни сарадници.

Централна тема овог скупа је свакако имплементација Нових основа програма Године узлета. Хоризонтална размена на нивоу региона се показала врло корисном. ПУ Наша радост Смедерево је у трећој години примене Године узлета, а ПУ Љубица Вребалов Пожаревац у другој години.

Осам установа Подунавско-браничевског региона са применом нових Основа програма почињу у 2022-2023. радној години. Искуства су различита и врло је корисна размена која се догодила на овом скупу. Овај скуп је искоришћен и за осмишљавање презентације регионалне размене на 14.

Стручним сусретима стручних сарадника и сарадника предшколских установа Србије. Отворена су и важна питања у вези са инклузијом и новим Правилником о раду стручних сарадника.

Позитивни утисци, много отворених питања и корисних увида су понети са овог скупа као и да свака установа у свом реалном контексту промишља и гради свој приступ.