О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Завод за унапређивање образовања и васпитања објавио је Конкурс за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину, 22. новембра 2021.

На основу члана 10 став 1, у вези са чланом 11 став 1 Правилника о сталном стручном усавршавању и напредовању у звања наставника, васпитача и стручних сарадника („Сл. гласник РС“, број 109/2021) и члана 4 Правилника о раду стручног тима Завода у поступку одобравања и праћења реализације одобрених облика сталног стручног усавршавања наставника, васпитача, стручних сарадника и директора,Завод за унапређивање образовања и васпитања дана 22. новембра 2021. године расписује

К О Н К У Р С за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину.

Конкурс се налази на линку:

Нови Правилник можете погледати путем линка:

Научни скуп „Дунав – мост који спаја културе“

dnvmst nslУ петак 22. октобра 2021. године, у Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању у Смедереву одржан је Научни скуп, под називом „Дунав – мост који спаја културе“, који су организовали Историјски архив у Смедереву и Центар за историјска истраживања Филозофског факултета Универзитета у Новом Саду.

Велики допринос успешности Научног скупа дали су еминентни стручњаци који су узели учешће на истом: Проф. др Златко Карач, Архитектонски факултет Свеучилишта у Загребу; Проф. др сц. Селмедин Месиховић, Филозофски факултет Универзитетa у Сарајеву; Проф. др Светозар Бошков, проф. др Ифигенија Радуловић, Филозофски факултет Универзитета у Новом Саду; Проф. др Снежана Вукадиновић, доц. др Александра Смирнов Бркић, Филозофски факултет Универзитета у Новом Саду; Проф. др Бранка Вранешевић, проф. др Олга Шпехар, Филозоски факултет Универзитета у Београду; Др Гордана Јеремић, Археолошки институт Београд; Др Мирча Маран, Висока школа струковних студија Вршац; Др Милан Гулић, Институт за савремену историју; Др Јасмина Живковић из Историјског архива Пожаревац; Др Предраг М. Вајагић, Друштво наставника историје Бачке Паланке; Др Маријана T. Мраовић, Министарство одбране – Војни архив; Др Бојан Симић, Институт за новију историју Србије; Др Снежана Цветковић, Музеј у Смедереву; МА Александар М. Гајић, Филозофски факултет Универзитета у Новом Саду; МА Небојша Карталија, Филозофски факултет Универзитета у Новом Саду; Андреј Живојин, Филозофски факултет Универзитета у Новом Саду и Гордана Крстић- Фај, Париз, Француска.

Радови изложени на овом Научном скупу биће објављени у оквиру Зборника са Научног скупа у издању Историјског архива у Смедереву и Центра за историјска истраживања. Историјски архив захваљује се свима који су помогли у реализацији овако великог пројекта, као и колегиницама и колегама који су својим присуством и учешћем на скупу дали допринос његовој успешној реализацији. Захвалност упућују и пријатељима Aрхива - др Срђану Пириватрићу (Византолошки институт САНУ) члану Научног одбора Научног скупа који је својим ангажовањем допринео успешној реализацији скупа. Због погоршане епидемиолошке ситуације Научни скуп је био затворен за јавност а одржан је онлајн, путем ZOOM апликације.

Коришћен текст са