О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Јавни позив за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години

Објављен је Јавни позив Министарства просвете, науке и технолошког развоја за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години, а која реализују правна лица, на који можете да конкуриште, уз подршку РЦ Смедерево.

Учесници јавног позива комплетну документацију са предлогом програма стручног усавршавања подносе у штампаној и електронској форми У РОKУ ОД ОСАМ ДАНА од дана објављивања јавног позива на званичној интернет страници Министарства.

Циљ јавног позива је избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања усмереног на развој и подизање компетенција запослених у ОСНОВНОЈ ШKОЛИ.

Сви детаљи се налазе на линку:

РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

Реализација акредитоване, онлајн трибине „Успешна професионална заједница учења као носилац промене у предшколској установи и школи“

krdtvnj nslАкредитована, онлајн трибина, у оквиру Еразмус + пројекта мобилности, под називом „Успешна професионална заједница учења као носилац промене у предшколској установи и школи“, реализована је 13. 11. 2021.год. и то за запослениме у образовно-васпитним установама у регионима које покривају ЦСУ Шабац, ЦСУ Крушевац и РЦ Смедерево. Трибину је похађало око 260 учесника.

У оквиру Еразмус + пројекта мобилности под називом „Успешна професионална заједница учења као носилац промене у предшколској установи и школи“, финансиран од стране Европске уније, а посредством НА Фондације Темпус, Центар за образовање Крагујевац акредитовао је онлајн трибину са циљем унапређивања система професионалног развоја унутар установе, подизањем нивоа културе професионалне сарадње, комуникације и заједничког учења, кроз рефлексивну праксу и представљање модела Професионалне заједнице учења. Учешће на трибини је било бесплатно за све учеснике.

Извор: