О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Завод за унапређивање образовања и васпитања објавио је Конкурс за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину, 22. новембра 2021.

На основу члана 10 став 1, у вези са чланом 11 став 1 Правилника о сталном стручном усавршавању и напредовању у звања наставника, васпитача и стручних сарадника („Сл. гласник РС“, број 109/2021) и члана 4 Правилника о раду стручног тима Завода у поступку одобравања и праћења реализације одобрених облика сталног стручног усавршавања наставника, васпитача, стручних сарадника и директора,Завод за унапређивање образовања и васпитања дана 22. новембра 2021. године расписује

К О Н К У Р С за одобравање програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024. и 2024/2025. годину.

Конкурс се налази на линку:

Нови Правилник можете погледати путем линка:

Округли сто о дискриминацији старијих грађана

krglstdskrmncj nslУ понедељак, 29. новембра 2021. године у 11 часова, у Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању у Смедереву, реализован је округли сто о дискриминацији старијих грађана. Посебан извештај о дискриминацији старије популације, представила је Бранкица Јанковић, повереница за заштиту равноправности. После представљања извештаја у Народној Скупштини, одлучено је да главни налази Извештаја буду представљени у 3 локалне самоуправе - једна од њих је Град Смедерево.

Бранкица Јанковић истакла је да је обавеза нашег друштва да старијима омогући пуно и равноправно уживање свих права, као и да је Посебан извештај испред своје Институције, урадила заједно са Популационим фондом Уједињених нација (УНФПА), са циљем да се ови важни проблеми прецизно дефинишу и предложе конкретне мере за њихово превазилажење и унапреди положај најстаријих грађана. На округлом столу у Смедереву говорила је и шефица канцералије Популационог фонда Уједињених Нација (УНФПА) у Србији Борка Јеремић путем видео позива, а представљен је и приказ истраживања о положају старијих жена и њиховом учешћу у политичком и јавном животу у Србији под називом “За глас старијих жена”, које је спровело Удружење грађана “Снага пријатељства Амити”. Скупу су присуствовали представници Градске управе и социјалних установа Смедерева.