О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Јавни позив за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години

Објављен је Јавни позив Министарства просвете, науке и технолошког развоја за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години, а која реализују правна лица, на који можете да конкуриште, уз подршку РЦ Смедерево.

Учесници јавног позива комплетну документацију са предлогом програма стручног усавршавања подносе у штампаној и електронској форми У РОKУ ОД ОСАМ ДАНА од дана објављивања јавног позива на званичној интернет страници Министарства.

Циљ јавног позива је избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања усмереног на развој и подизање компетенција запослених у ОСНОВНОЈ ШKОЛИ.

Сви детаљи се налазе на линку:

РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

Округли сто о дискриминацији старијих грађана

krglstdskrmncj nslУ понедељак, 29. новембра 2021. године у 11 часова, у Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању у Смедереву, реализован је округли сто о дискриминацији старијих грађана. Посебан извештај о дискриминацији старије популације, представила је Бранкица Јанковић, повереница за заштиту равноправности. После представљања извештаја у Народној Скупштини, одлучено је да главни налази Извештаја буду представљени у 3 локалне самоуправе - једна од њих је Град Смедерево.

Бранкица Јанковић истакла је да је обавеза нашег друштва да старијима омогући пуно и равноправно уживање свих права, као и да је Посебан извештај испред своје Институције, урадила заједно са Популационим фондом Уједињених нација (УНФПА), са циљем да се ови важни проблеми прецизно дефинишу и предложе конкретне мере за њихово превазилажење и унапреди положај најстаријих грађана. На округлом столу у Смедереву говорила је и шефица канцералије Популационог фонда Уједињених Нација (УНФПА) у Србији Борка Јеремић путем видео позива, а представљен је и приказ истраживања о положају старијих жена и њиховом учешћу у политичком и јавном животу у Србији под називом “За глас старијих жена”, које је спровело Удружење грађана “Снага пријатељства Амити”. Скупу су присуствовали представници Градске управе и социјалних установа Смедерева.