О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Јавни позив за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години

Објављен је Јавни позив Министарства просвете, науке и технолошког развоја за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години, а која реализују правна лица, на који можете да конкуриште, уз подршку РЦ Смедерево.

Учесници јавног позива комплетну документацију са предлогом програма стручног усавршавања подносе у штампаној и електронској форми У РОKУ ОД ОСАМ ДАНА од дана објављивања јавног позива на званичној интернет страници Министарства.

Циљ јавног позива је избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања усмереног на развој и подизање компетенција запослених у ОСНОВНОЈ ШKОЛИ.

Сви детаљи се налазе на линку:

РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

Другачији школски дан

drgcjsklskdn nslУ среду, 08.12.2021. године,  Невена Перић и Данијела Маричић,  учитељице у ОШ „Димитрије Давидовић“ из Смедерева, од 09.30 до 12.30 часова, за своје ученике трећег разреда, организовале су наставу ван учионице, у простору Регионалног центра Смедерево. Ученици су провели свој уобичајени школски дан, на мало другачији начин, учинивши га  занимљивијим.

Обрађивали су наставне јединице из математике, по предвиђеном плану и програму, и решавали математичке задатаке на креативан начин, јер математика не мора и не сме да буде “баук”.

У рачунарској учионици, користили су Интернет, и имали прилику да кроз мултимедијалне и интерактивне вежбице и игрице, унапређују своје онлајн вештине, узевши у обзир многобројне могућности за учење које Интернет може да пружи ученицима овог узраста.

Свима је подељен  часопис „Елементи“, Центра за промоцију науке, Београд, који је поклон свим ученицима који ће имати наставне активности у Регионалном Центру Смедерево.

Кроз учење и игру, савладали су неопходно градиво, а уједно се дивно дружили и провели један користан школски дан, изразивши жељу да нам поново, и то што пре, буду гости.