О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Јавни позив за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години

Објављен је Јавни позив Министарства просвете, науке и технолошког развоја за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години, а која реализују правна лица, на који можете да конкуриште, уз подршку РЦ Смедерево.

Учесници јавног позива комплетну документацију са предлогом програма стручног усавршавања подносе у штампаној и електронској форми У РОKУ ОД ОСАМ ДАНА од дана објављивања јавног позива на званичној интернет страници Министарства.

Циљ јавног позива је избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања усмереног на развој и подизање компетенција запослених у ОСНОВНОЈ ШKОЛИ.

Сви детаљи се налазе на линку:

РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

ВАНВРЕМЕНСКИ ЉУДИ

vnvrmnskljd nslПоштовани,

позивамо Вас да узмете учешће у пројекту
„ВАНВРЕМЕНСКИ ЉУДИ“

који ће се одржати у понедељак, 13. децембра, 2021. године у Регионалном центру за професионални развој запослених у Смедереву

Радионица пројекта за ученике 7. и 8. разреда основних школа, одржаће се у периоду од 12 до 14 часова

Научни клуб Лесковац, у сарадњи са Научним клубом Смедерево (у оквиру Јавног позива за 2021. годину, Центра за промоцију науке Београд), реализује радионицу у оквиру пројекта „ВАНВРЕМЕНСКИ ЉУДИ“. Из угла историје и физике, кроз предавање и екперименте биће представљена генијалност Леонарда да Винчија и Николе Тесле. На радионици, ученици ће имати прилику да састављају Да Винчијеве мостове из делова без везивања и лепљења, као и да науче како се из електричне струје састављају струјна кола, уз помоћ Теслиног транформатора, а магични свет електрицитета упознаће кроз Теслину куглу. Након радионице, следи квиз знања, кроз питалице, скривене појмове, укрштенице и асоцијације, где ће ученици моћи да покажу знање из познавања живота и рада поменутих „ВАНВРЕМЕНСКИХ ЉУДИ“.

С обзиром на то да је број ученика на радионици пројекта ограничен на петнаест, молимо Вас да нам потврдите долазак и број ученика Ваше школе, до петка, 10. децембра, 2021. године, до 14 часова, на мејл Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.