О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Јавни позив за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години

Објављен је Јавни позив Министарства просвете, науке и технолошког развоја за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години, а која реализују правна лица, на који можете да конкуриште, уз подршку РЦ Смедерево.

Учесници јавног позива комплетну документацију са предлогом програма стручног усавршавања подносе у штампаној и електронској форми У РОKУ ОД ОСАМ ДАНА од дана објављивања јавног позива на званичној интернет страници Министарства.

Циљ јавног позива је избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања усмереног на развој и подизање компетенција запослених у ОСНОВНОЈ ШKОЛИ.

Сви детаљи се налазе на линку:

РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

Састанак СИНОСА и представника локалних медија

sstnksns nslСиндикат новинара Србије (СИНОС), у оквиру кампање „Како до достојанственог рада у медијима и одговорног новинарства“, одржао је  састанак са смедеревским новинарима и медијским радницима у Регионалном центру Смедерево, у четвртак 16. 12. 2021. године.

Председница СИНОС-а, Драгана Чабаркапа, обавестила је колеге да је у току формирање синдикалне мреже, која би требало да заштити и умрежи колеге, да види који су проблеми у локалним медијима на нивоу читаве Србије. Радиће се и на томе да се покуша да буџетска средства из конкретног града остану тамошњим локалним медијима који раде у интересу грађана.

На састанку је између осталих битних тема, договорено да регионални координатори Синдиката новинара Србије буду Јелена Илић (Новости) и Дејан Ђорић (Подунавље.инфо).

Детаљније на: