О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Јавни позив за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години

Објављен је Јавни позив Министарства просвете, науке и технолошког развоја за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години, а која реализују правна лица, на који можете да конкуриште, уз подршку РЦ Смедерево.

Учесници јавног позива комплетну документацију са предлогом програма стручног усавршавања подносе у штампаној и електронској форми У РОKУ ОД ОСАМ ДАНА од дана објављивања јавног позива на званичној интернет страници Министарства.

Циљ јавног позива је избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања усмереног на развој и подизање компетенција запослених у ОСНОВНОЈ ШKОЛИ.

Сви детаљи се налазе на линку:

РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

Саветовање стручних лица запослених на заштити архивске грађе

zsttgrdj nslАрхивистичко друштво Србије и Историјски архив у Смедереву одржали су 17. децембра 2021. године у Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању Смедерево, Саветовање представника свих архива у Србији, стручних лица која су ангажована у архивима на заштити архивске грађе ван архива.

Кључну тему представљали су Закон о архивској грађи и архивској делатности, подзаконска акта донета на основу овог закона, а која су од значаја за заштиту архивске грађе ван архива и рад спољне службе, као и међусобно усаглашавање и стандардизација рада на заштити архивске грађе ван архива у архивској мрежи Србије. Саветовање су отвориле председница Архивистичког друштва Србије Лела Павловић и директорка Историјског архива у Смедереву др Данијела Милошевић а радним састанком је председавала др Јасмина Живковић, координатор Радне групе за заштиту архивске грађе ван архива Архивистичког друштва. Домаћин Саветовања био је Историјски архив у Смедереву.

Преузето са: