О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Јавни позив за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години

Објављен је Јавни позив Министарства просвете, науке и технолошког развоја за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години, а која реализују правна лица, на који можете да конкуриште, уз подршку РЦ Смедерево.

Учесници јавног позива комплетну документацију са предлогом програма стручног усавршавања подносе у штампаној и електронској форми У РОKУ ОД ОСАМ ДАНА од дана објављивања јавног позива на званичној интернет страници Министарства.

Циљ јавног позива је избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања усмереног на развој и подизање компетенција запослених у ОСНОВНОЈ ШKОЛИ.

Сви детаљи се налазе на линку:

РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

Обука деце за коришћењуе апликације Виртуелни саобраћајни полигон

vrtln nslОд понедељка 13.12.2012. године до уторка 21.12.2021. године, ученици основне школе "Димитрије Давидовић" из Смедерева, први су прошли кроз обуку Дечија школа саобраћаја помоћу ВР наочара, које је Град Смедерево доделио нашој установи. Уз помоћ ВР наочара деца су прелазила по један саобраћајни полигон у оквиру апликације "Виртуелни саобраћајни полигон". Тродимензионални полигон садржи најбитније саобраћајне елементе: коловоз, тротоаре, раскрснице, семафоре, пешачке прелазе, пратећу сигнализацију и сценографију. Обуци је присуствовало пет одељења првог и четири одељења другог разреда. Деца су долазила у организованим групама од по два одељења, а време трајања обуке је 45 минута.

Прва обука Виртуелног саобраћајног полигона са ученицима првог и другог рaзреда основне школе "Димитрије Давидовић" Смедерево успешно је обављена.