О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Јавни позив за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години

Објављен је Јавни позив Министарства просвете, науке и технолошког развоја за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години, а која реализују правна лица, на који можете да конкуриште, уз подршку РЦ Смедерево.

Учесници јавног позива комплетну документацију са предлогом програма стручног усавршавања подносе у штампаној и електронској форми У РОKУ ОД ОСАМ ДАНА од дана објављивања јавног позива на званичној интернет страници Министарства.

Циљ јавног позива је избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања усмереног на развој и подизање компетенција запослених у ОСНОВНОЈ ШKОЛИ.

Сви детаљи се налазе на линку:

РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

Инфо-сесија ЕУ ПРО Плус програма о јавном позиву за унапређење локалне инфраструктуре

rplpls nslЕУ ПРО Плус програм, у четвртак, 23. децембра 2021. године у Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању Смедерево, одржао је инфо-сесију о јавном позиву за унапређење локалне инфраструктуре у 99 локалних самоуправа у региону Шумадије и западне Србије и Јужне и источне Србије за које је Европска унија определила 3,4 милиона евра.

Позив је отворен до 31. јануара 2022. године, а локалне самоуправе са правом учешћа треба да конкуришу са пројектима који ће унапредити јавне услуге кроз реализацију инфраструктурних пројеката у области здравства, социјалне заштите, образовања, спорта, културе, јавне управе и комуналних услуга. При избору пројеката посебна пажња биће усмерена на побољшање услова живота припадника и припадница угрожених група, као и на опоравак од последица ковида 19.

Више информација о позиву као и документација за пријављивање доступне су на интернет страници: