О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Овогодишња манифестација Мај месец математике повезује математику и гејминг. Програмирање, стварање прича, истраживање математике, сарадња, уважавање различитих знања, обрачунавање са предрасудама о математици, најважније су лекције које учимо кроз осмишљавање и играње ових игара. Овогодишња, једанаеста по реду манифестација, под слоганом М3 – ВИШЕ ОД ИГРЕ, почиње 10. маја, у Силосима Београд/Гаиа покрет, а траје до 31. маја. Програм ће се одвијати на више локација у Београду, укључујући Галерију науке и технике САНУ, Силосе Београд, Математичку гимназију и Дорћол плац, али и широм Србије кроз сарадњу наставника основних и средњих школа, као и мрежу научних клубова.

Тема једанаестог Маја месеца математике су математика и гејминг. М3 поставља питање: да ли су игре ипак више од игре? На ово питање, одговори ће се тражити кроз различите формате: интерактивне изложбе, математичко-драмске радионице, експонате, ЕдуГејминг конкурс и предавања.

Више на линку:

Радионица о дигиталној писмености деце

dgtlnpsmnstdc nslУ сарадњи са основним школама “Бранислав Нушић” и “Димитрије Давидовић” из Смедерева, Мисија OEBS-а у Србији организова је 23. марта 2022. године радионицу о дигиталној писмености са наставницима и родитељима у Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању Смедерево. На радионици се разговарало о деци и дигиталној технологији, времену пред екраном, безбедности деце на интернету, као и о резултатима истраживања „Деца Европе на интернету“, које је Мисија OEBS -а подржала 2019. године.

Радионицу је водила професорка Добринка Кузмановић, једна од ауторки истраживања. Ово је била прва у низу од 5 радионица о истој теми које ће се одржати до краја године, а уз подршку USAID Србија.