О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Овогодишња манифестација Мај месец математике повезује математику и гејминг. Програмирање, стварање прича, истраживање математике, сарадња, уважавање различитих знања, обрачунавање са предрасудама о математици, најважније су лекције које учимо кроз осмишљавање и играње ових игара. Овогодишња, једанаеста по реду манифестација, под слоганом М3 – ВИШЕ ОД ИГРЕ, почиње 10. маја, у Силосима Београд/Гаиа покрет, а траје до 31. маја. Програм ће се одвијати на више локација у Београду, укључујући Галерију науке и технике САНУ, Силосе Београд, Математичку гимназију и Дорћол плац, али и широм Србије кроз сарадњу наставника основних и средњих школа, као и мрежу научних клубова.

Тема једанаестог Маја месеца математике су математика и гејминг. М3 поставља питање: да ли су игре ипак више од игре? На ово питање, одговори ће се тражити кроз различите формате: интерактивне изложбе, математичко-драмске радионице, експонате, ЕдуГејминг конкурс и предавања.

Више на линку:

Обука за коришћење Bee-Bot робота

bbtrbt nslУ Регионалном центру Смедерево 04. 03. 2021. године, реализован је скуп посвећен обуци васпитача ПУ „Наша радост“ Смедерево за примену Bee-Bot робота у образовне сврхе у раду са децом предшколског узраста.

Предавач је била Наташа Анђелковић, васпитач ПУ Нови Београд, иначе експерт у коришћењу дигиталних технологија у образовне сврхе у предшколским установама. Скуп је обухватио 30 учесника ПУ “Наша радост“.

Знања и примери из праксе помоћи ће васпитачима да компетентно омогуће деци коришћење Bee-Bot робота.