О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Овогодишња манифестација Мај месец математике повезује математику и гејминг. Програмирање, стварање прича, истраживање математике, сарадња, уважавање различитих знања, обрачунавање са предрасудама о математици, најважније су лекције које учимо кроз осмишљавање и играње ових игара. Овогодишња, једанаеста по реду манифестација, под слоганом М3 – ВИШЕ ОД ИГРЕ, почиње 10. маја, у Силосима Београд/Гаиа покрет, а траје до 31. маја. Програм ће се одвијати на више локација у Београду, укључујући Галерију науке и технике САНУ, Силосе Београд, Математичку гимназију и Дорћол плац, али и широм Србије кроз сарадњу наставника основних и средњих школа, као и мрежу научних клубова.

Тема једанаестог Маја месеца математике су математика и гејминг. М3 поставља питање: да ли су игре ипак више од игре? На ово питање, одговори ће се тражити кроз различите формате: интерактивне изложбе, математичко-драмске радионице, експонате, ЕдуГејминг конкурс и предавања.

Више на линку:

Семинар „Вештине грађења односа са децом и родитељима“

vstngrdjnjadns nslУ суботу и недељу (19. и 20. марта 2022. године) у Регионалном центру Смедерево, реализован је семинар „Вештине грађења односа са децом и родитељима“ за потребе предшколске установе „Наша радост“ из Смедерева.

Општи циљ овог семинара је професионално оснаживање запослених у образовно-васпитним и образовним установама за успешну комуникацију и активно грађење односа поверења и сарадње са децом и родитељима.

Главне теме овог програма стручног усавршавања су:
Увод у основни концепти релационих компетенција; Интегритет и сарадња; Сукоб и лични говор; Осећај личне вредности и самопоуздање; Међуљудски односи (равноправно достојанство, вођство, ауторитет и аутентичност); Отпори и блокаде у односима између професионалаца и родитеља; Врсте сарадње; Вештине вођења разговора (метод и технике); Развој колегијалне сарадње.

Кроз овај дводневни програм стручног усавршавања учеснике су зналачки провеле искусне реализаторке Ивана Мушкиња и Душанка Попов.