О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Јавни позив за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години

Објављен је Јавни позив Министарства просвете, науке и технолошког развоја за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години, а која реализују правна лица, на који можете да конкуриште, уз подршку РЦ Смедерево.

Учесници јавног позива комплетну документацију са предлогом програма стручног усавршавања подносе у штампаној и електронској форми У РОKУ ОД ОСАМ ДАНА од дана објављивања јавног позива на званичној интернет страници Министарства.

Циљ јавног позива је избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања усмереног на развој и подизање компетенција запослених у ОСНОВНОЈ ШKОЛИ.

Сви детаљи се налазе на линку:

РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

Семинар „Вештине грађења односа са децом и родитељима“

vstngrdjnjadns nslУ суботу и недељу (19. и 20. марта 2022. године) у Регионалном центру Смедерево, реализован је семинар „Вештине грађења односа са децом и родитељима“ за потребе предшколске установе „Наша радост“ из Смедерева.

Општи циљ овог семинара је професионално оснаживање запослених у образовно-васпитним и образовним установама за успешну комуникацију и активно грађење односа поверења и сарадње са децом и родитељима.

Главне теме овог програма стручног усавршавања су:
Увод у основни концепти релационих компетенција; Интегритет и сарадња; Сукоб и лични говор; Осећај личне вредности и самопоуздање; Међуљудски односи (равноправно достојанство, вођство, ауторитет и аутентичност); Отпори и блокаде у односима између професионалаца и родитеља; Врсте сарадње; Вештине вођења разговора (метод и технике); Развој колегијалне сарадње.

Кроз овај дводневни програм стручног усавршавања учеснике су зналачки провеле искусне реализаторке Ивана Мушкиња и Душанка Попов.