О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Семинар „Вештине грађења односа са децом и родитељима“

vstngrdjnjadns nslУ суботу и недељу (19. и 20. марта 2022. године) у Регионалном центру Смедерево, реализован је семинар „Вештине грађења односа са децом и родитељима“ за потребе предшколске установе „Наша радост“ из Смедерева.

Општи циљ овог семинара је професионално оснаживање запослених у образовно-васпитним и образовним установама за успешну комуникацију и активно грађење односа поверења и сарадње са децом и родитељима.

Главне теме овог програма стручног усавршавања су:
Увод у основни концепти релационих компетенција; Интегритет и сарадња; Сукоб и лични говор; Осећај личне вредности и самопоуздање; Међуљудски односи (равноправно достојанство, вођство, ауторитет и аутентичност); Отпори и блокаде у односима између професионалаца и родитеља; Врсте сарадње; Вештине вођења разговора (метод и технике); Развој колегијалне сарадње.

Кроз овај дводневни програм стручног усавршавања учеснике су зналачки провеле искусне реализаторке Ивана Мушкиња и Душанка Попов.