О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Овогодишња манифестација Мај месец математике повезује математику и гејминг. Програмирање, стварање прича, истраживање математике, сарадња, уважавање различитих знања, обрачунавање са предрасудама о математици, најважније су лекције које учимо кроз осмишљавање и играње ових игара. Овогодишња, једанаеста по реду манифестација, под слоганом М3 – ВИШЕ ОД ИГРЕ, почиње 10. маја, у Силосима Београд/Гаиа покрет, а траје до 31. маја. Програм ће се одвијати на више локација у Београду, укључујући Галерију науке и технике САНУ, Силосе Београд, Математичку гимназију и Дорћол плац, али и широм Србије кроз сарадњу наставника основних и средњих школа, као и мрежу научних клубова.

Тема једанаестог Маја месеца математике су математика и гејминг. М3 поставља питање: да ли су игре ипак више од игре? На ово питање, одговори ће се тражити кроз различите формате: интерактивне изложбе, математичко-драмске радионице, експонате, ЕдуГејминг конкурс и предавања.

Више на линку:

Скупштина бродарског клуба “Металац”

skpstnmtlc nslСкупштина бродарског клуба “Металац” Смедерево одржана је у недељу 27. марта 2022. године у просторијама Регионалног центра за професионални развој запослених у образовању Смедерево.

Главне теме Скупштине клуба биле су:
1. Избор радног дела скупштине:
- Радно председништво
- Верификациона комисија
2. Извештај верификационе комисије
3. Извештај о раду за претходни период
4. Финансисјки извештај за 2021. годину
5. Извештај надзорног одбора
6. Избор председника Управног одбора
7. Избор чланова Управног одбора и комисија:
- Такмичарска комисија
- Дисциплинска комисија