РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма ЗУОВ-а 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

ЈАВНИ ПОЗИВ Центар за промоцију науке, март 2024
ЗА ПОДНОШЕЊЕ ПРИЈАВА ЗА ФИНАНСИЈСКУ ПОДРШКУ ПРОЈЕКТИМА ПРОМОЦИЈЕ И ПОПУЛАРИЗАЦИЈЕ НАУКЕ У 2024. ГОДИНИ

Циљеви Јавног позива су подизање нивоа научне писмености и научнe културе кроз децентрализацију промоције и популаризације науке на територији Републике Србије; подршка разноврсним и иновативним пројектним приступима; подршка високоутицајним пројектима из области промоције науке; подршка креативним пројектима који афирмишу доступност знања у отвореном простору.

Јавни позив Центар за промоцију науке

Позив за ЈП 2024

Оглас јавни позив 2024

Упутство за попуњавање ЈП 2024

Образац пријаве Годишњег програма НК Смедерево 2024

Дечија школа саобраћаја уз помоћ ВР наочара у Лугавчини

vrncrlgvcn nslУ понедељак 04. 04. 2022. године, ученици основне школе "Бранко Радичевић" из Лугавчине прошли су кроз обуку Дечија школа саобраћаја уз помоћ ВР наочара, које је Град Смедерево доделио нашој установи. Деца су прелазила по један саобраћајни полигон у оквиру апликације "Виртуелни саобраћајни полигон" по упутствима наших стручних сарадника.

Тродимензионални полигон садржи најбитније саобраћајне елементе: коловоз, тротоаре, раскрснице, семафоре, пешачке прелазе, пратећу сигнализацију и сценографију.

Обуци су присуствовала одељења од првог до трећег разреда. Деца су долазила у организованим групама, а време трајања обуке је 60 минута.

Осим ове обуке, представници Регионалног центра Смедерево разговарали су са управом школе и стручним сарадницима о стручном усавршавању просветних радника школе и осталим моделима сарадње.