О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Овогодишња манифестација Мај месец математике повезује математику и гејминг. Програмирање, стварање прича, истраживање математике, сарадња, уважавање различитих знања, обрачунавање са предрасудама о математици, најважније су лекције које учимо кроз осмишљавање и играње ових игара. Овогодишња, једанаеста по реду манифестација, под слоганом М3 – ВИШЕ ОД ИГРЕ, почиње 10. маја, у Силосима Београд/Гаиа покрет, а траје до 31. маја. Програм ће се одвијати на више локација у Београду, укључујући Галерију науке и технике САНУ, Силосе Београд, Математичку гимназију и Дорћол плац, али и широм Србије кроз сарадњу наставника основних и средњих школа, као и мрежу научних клубова.

Тема једанаестог Маја месеца математике су математика и гејминг. М3 поставља питање: да ли су игре ипак више од игре? На ово питање, одговори ће се тражити кроз различите формате: интерактивне изложбе, математичко-драмске радионице, експонате, ЕдуГејминг конкурс и предавања.

Више на линку:

Дечија школа саобраћаја уз помоћ ВР наочара у Лугавчини

vrncrlgvcn nslУ понедељак 04. 04. 2022. године, ученици основне школе "Бранко Радичевић" из Лугавчине прошли су кроз обуку Дечија школа саобраћаја уз помоћ ВР наочара, које је Град Смедерево доделио нашој установи. Деца су прелазила по један саобраћајни полигон у оквиру апликације "Виртуелни саобраћајни полигон" по упутствима наших стручних сарадника.

Тродимензионални полигон садржи најбитније саобраћајне елементе: коловоз, тротоаре, раскрснице, семафоре, пешачке прелазе, пратећу сигнализацију и сценографију.

Обуци су присуствовала одељења од првог до трећег разреда. Деца су долазила у организованим групама, а време трајања обуке је 60 минута.

Осим ове обуке, представници Регионалног центра Смедерево разговарали су са управом школе и стручним сарадницима о стручном усавршавању просветних радника школе и осталим моделима сарадње.