О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Јавни позив за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години

Објављен је Јавни позив Министарства просвете, науке и технолошког развоја за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години, а која реализују правна лица, на који можете да конкуриште, уз подршку РЦ Смедерево.

Учесници јавног позива комплетну документацију са предлогом програма стручног усавршавања подносе у штампаној и електронској форми У РОKУ ОД ОСАМ ДАНА од дана објављивања јавног позива на званичној интернет страници Министарства.

Циљ јавног позива је избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања усмереног на развој и подизање компетенција запослених у ОСНОВНОЈ ШKОЛИ.

Сви детаљи се налазе на линку:

РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

Панел дискусија “Позитивно родитељство и заштита деце у случајевима висококонфликтних развода”

pztvnrdtljstv1 nslУ регионалном центру Смедерево, дана 06. 04. 2022. године, Центар за права детета организовао је панел дискусију “Позитивно родитељство и заштита деце у случајевима висококонфликтних развода”, у оквиру пројекта “Позитивно родитељство”, који се спроводи уз финансијску подршку ЕУ у оквиру програма Европски инструмент за демократију и људска права у Србији. Учесници дискусије упознати су са кључним налазима пројекта и представљени су им кључни алати који су развијени за професионалце који раде са децом и родитељима, са посебним освртом на платформу за е-учење, која је намењена стручним радницима у социјалној заштити и правосуђу који су мотивисани да освеже или унапреде своја знања у области позитивног родитељства и заштите деце у случајевима висококонфликтних развода родитеља.