О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Овогодишња манифестација Мај месец математике повезује математику и гејминг. Програмирање, стварање прича, истраживање математике, сарадња, уважавање различитих знања, обрачунавање са предрасудама о математици, најважније су лекције које учимо кроз осмишљавање и играње ових игара. Овогодишња, једанаеста по реду манифестација, под слоганом М3 – ВИШЕ ОД ИГРЕ, почиње 10. маја, у Силосима Београд/Гаиа покрет, а траје до 31. маја. Програм ће се одвијати на више локација у Београду, укључујући Галерију науке и технике САНУ, Силосе Београд, Математичку гимназију и Дорћол плац, али и широм Србије кроз сарадњу наставника основних и средњих школа, као и мрежу научних клубова.

Тема једанаестог Маја месеца математике су математика и гејминг. М3 поставља питање: да ли су игре ипак више од игре? На ово питање, одговори ће се тражити кроз различите формате: интерактивне изложбе, математичко-драмске радионице, експонате, ЕдуГејминг конкурс и предавања.

Више на линку:

Електронско фактурисање

lktrnskftkrsn2 nslРегионална привредна комора Браничевског и Подунавског управног округа у сарадњи са компанијом „Coming“ организовала је 08. 04. 2022. године у Регионалном центру Смедерево презентацију за привреднике из региона, на тему електронског фактурисања. Представници фирме "Coming" Катарина Смиљански и Марко Живковић реализовали су ову презентацију.

Од 1. маја 2022. године сва јавна предузећа која су корисници буџета мораће бити у стању да приме и пошаљу електронске фактуре на начин како је то прописано новим Законом. Такође, сви учесници приватног сектора морају да приме фактуру у овом формату од јавног сектора. Од 1. јуна мораће приватни сектор да се оспособи да пошаље фактуру на овај начин јавном сектору, а од 1. јануара 2023. године и приватни сектор ће морати међусобно да размењује фактуре на овај начин. То значи да све обвезнике ПДВ-а очекује обавеза да реше питање размене фактура у најскорије време.

"Coming" је развио решење за размену електронских фактура у саставу свог ComDoc решења за управљање пословном документацијом. Решење је могуће користити независно од ComDoc-a само за потребе размене е–фактура, али и као саставни део целокупног документ менаџмент система. Решење укратко омогућава:
-Лако слање, пријем, чување и претраживање е-фактура
-Потпуну усклађеност са законским прописима
-Е-маил нотификације о приспећу и статусу фактуре
-Интеграцију са ЕRP решењима или другим системима

Извор: "Реч народа"