О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Овогодишња манифестација Мај месец математике повезује математику и гејминг. Програмирање, стварање прича, истраживање математике, сарадња, уважавање различитих знања, обрачунавање са предрасудама о математици, најважније су лекције које учимо кроз осмишљавање и играње ових игара. Овогодишња, једанаеста по реду манифестација, под слоганом М3 – ВИШЕ ОД ИГРЕ, почиње 10. маја, у Силосима Београд/Гаиа покрет, а траје до 31. маја. Програм ће се одвијати на више локација у Београду, укључујући Галерију науке и технике САНУ, Силосе Београд, Математичку гимназију и Дорћол плац, али и широм Србије кроз сарадњу наставника основних и средњих школа, као и мрежу научних клубова.

Тема једанаестог Маја месеца математике су математика и гејминг. М3 поставља питање: да ли су игре ипак више од игре? На ово питање, одговори ће се тражити кроз различите формате: интерактивне изложбе, математичко-драмске радионице, експонате, ЕдуГејминг конкурс и предавања.

Више на линку:

Ванредна Скупштина синдиката "Солидарност" Поште Србије

vnrdnsldrnst3 nslРегионални центар за професионални развој запослених у оразовању Смедерево показао се као добар домаћин па је синдикат “СОЛИДАРНОСТ” Поште Србије опет одлучио да баш ту одржи ванредну Скупштину синдиката.

Скупштина је одржана 09. 04. 2022. године, са следећим темама:
1. Усвајање  предлога Правилника о каси узајамне помоћи
2. Измена члана 31. Статута синдиката “СОЛИДАРНОСТ” Поште Србије