О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Овогодишња манифестација Мај месец математике повезује математику и гејминг. Програмирање, стварање прича, истраживање математике, сарадња, уважавање различитих знања, обрачунавање са предрасудама о математици, најважније су лекције које учимо кроз осмишљавање и играње ових игара. Овогодишња, једанаеста по реду манифестација, под слоганом М3 – ВИШЕ ОД ИГРЕ, почиње 10. маја, у Силосима Београд/Гаиа покрет, а траје до 31. маја. Програм ће се одвијати на више локација у Београду, укључујући Галерију науке и технике САНУ, Силосе Београд, Математичку гимназију и Дорћол плац, али и широм Србије кроз сарадњу наставника основних и средњих школа, као и мрежу научних клубова.

Тема једанаестог Маја месеца математике су математика и гејминг. М3 поставља питање: да ли су игре ипак више од игре? На ово питање, одговори ће се тражити кроз различите формате: интерактивне изложбе, математичко-драмске радионице, експонате, ЕдуГејминг конкурс и предавања.

Више на линку:

Трибина "Интегрисани приступ у раду са децом у години пред полазак у школу"

ntgrsnprstprl nslТрибина "Интегрисани приступ у раду са децом у години пред полазак у школу" за учитеље и стручне сараднике основних школа у Смедереву, одржана је 20. 04. 2022. год. у Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању Смедерево. Овакав вид професионалне размене инициран је на састанку Подружнице стручних сарадника у Смедереву, са намером да се представи нова концепција Основа програма предшколског васпитања и образовања Године узлета. Препозната је потреба да се два важна и сложена система повезују на суштински начин, размењујући искуства и чинећи мале кораке који воде променама заснованим на бољем разумевању васпитно-образовне, односно образовно-васпитне праксе.

Током  конструктивне дискусије размењене су различите перспективе о томе како видимо дете, како сагледавамо сам процес учења, али и улогу нас одраслих у том процесу. Покренуте су теме заједничке за оба система, уз предлог настављања континуиране сарадње између Предшколске установе и основних школа.

Трибину су водили стручни сарадници ПУ „Наша радост“ Смедерево: Марина Станојевић, психолог, Даница Сикимић, педагог и Тијана Ђокић, педагог и председник Подружнице стручних сарадника у Смедереву.