РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма ЗУОВ-а 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

ЈАВНИ ПОЗИВ Центар за промоцију науке, март 2024
ЗА ПОДНОШЕЊЕ ПРИЈАВА ЗА ФИНАНСИЈСКУ ПОДРШКУ ПРОЈЕКТИМА ПРОМОЦИЈЕ И ПОПУЛАРИЗАЦИЈЕ НАУКЕ У 2024. ГОДИНИ

Циљеви Јавног позива су подизање нивоа научне писмености и научнe културе кроз децентрализацију промоције и популаризације науке на територији Републике Србије; подршка разноврсним и иновативним пројектним приступима; подршка високоутицајним пројектима из области промоције науке; подршка креативним пројектима који афирмишу доступност знања у отвореном простору.

Јавни позив Центар за промоцију науке

Позив за ЈП 2024

Оглас јавни позив 2024

Упутство за попуњавање ЈП 2024

Образац пријаве Годишњег програма НК Смедерево 2024

Трибина "Интегрисани приступ у раду са децом у години пред полазак у школу"

ntgrsnprstprl nslТрибина "Интегрисани приступ у раду са децом у години пред полазак у школу" за учитеље и стручне сараднике основних школа у Смедереву, одржана је 20. 04. 2022. год. у Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању Смедерево. Овакав вид професионалне размене инициран је на састанку Подружнице стручних сарадника у Смедереву, са намером да се представи нова концепција Основа програма предшколског васпитања и образовања Године узлета. Препозната је потреба да се два важна и сложена система повезују на суштински начин, размењујући искуства и чинећи мале кораке који воде променама заснованим на бољем разумевању васпитно-образовне, односно образовно-васпитне праксе.

Током  конструктивне дискусије размењене су различите перспективе о томе како видимо дете, како сагледавамо сам процес учења, али и улогу нас одраслих у том процесу. Покренуте су теме заједничке за оба система, уз предлог настављања континуиране сарадње између Предшколске установе и основних школа.

Трибину су водили стручни сарадници ПУ „Наша радост“ Смедерево: Марина Станојевић, психолог, Даница Сикимић, педагог и Тијана Ђокић, педагог и председник Подружнице стручних сарадника у Смедереву.

РЕШЕЊЕ ГРАДСКОГ ВЕЋА О ДАВАЊУ САГЛАСНОСТИ НА ЦЕНОВНИК РЦ СМЕДЕРЕВО

ЦЕНОВНИК УСЛУГА РЦ СМЕДЕРЕВО