О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Дечија школа саобраћаја уз помоћ ВР наочара

dcjsklvr nslОд понедељка 09. 05. 2022. године, па све до петка 13. 05. 2022. године ученици основнх школа ОШ "Свети Сава", ОШ "Димитрије Давидовић"(одељењa у Удовицама), ОШ "Јован Јовановић Змај" и ОШ "Бранко Радичевић" из Смедерева прошли су кроз обуку Дечија школа саобраћаја уз помоћ ВР наочара, које је Град Смедерево доделио нашој установи. У среду, 18. 05. 2022. године обуку је успешно завршила и школа у Шалинцу (одељењa у склопу основне школе "Јован Јовановић Змај").

Уз помоћ ВР наочара деца су прелазила по један саобраћајни полигон у оквиру апликације "Виртуелни саобраћајни полигон". Тродимензионални полигон садржи најбитније саобраћајне елементе: коловоз, тротоаре, раскрснице, семафоре, пешачке прелазе, пратећу сигнализацију и сценографију.

Обуци је из свих предходно наведених школа укупно присуствовало 395 ученика. Деца су долазила у организованим групама од по једног, два или три одељења, а време трајања обуке је 45 минута.

Обука Виртуелног саобраћајног полигона са ученицима првог и другог, трећег и четвртог разреда основних школа ОШ "Свети Сава", ОШ "Димитрије Давидовић"(одељење у Удовицама), ОШ "Јован Јовановић Змај", ОШ "Јован Јовановић Змај“ (Шалинац) и ОШ "Бранко Радичевић" из Смедерева успешно је обављена.