О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Семинар “Настава усмерена на развијање компетенција ученика”

nstvsmrnsmnr nslУ Регионалном центру за професионални развој запослених у образовању Смедерево реализован је семинар под називом “Настава усмерена на развијање компетенција ученика” (каталошки број 502), у суботу 18. 06. 2022. године.

Циљ овог програма стручног усавршавања је: усмерити наставнике да садржаје наставних предмете реализују уз адекватне методе и наставна средства, кроз употребу савремених технолигија како би се настава усмерила на развој компетенција ученика, кроз израду школског пројекта.

Теме програма:
1. Значај развијања компетенција: Шта су компетенције?
2. Како наставу усмерити ка развијању ученичких компетенција
3. Алати и технике за учење засновано на развијању компетенција
4. Како планирати и реализовати школски пројекат усмерен на развој компетенција ученика
5. Како проверити оствареност планираног и развијеност компетенција.

Kроз ове теме учеснике су провели аутори и искусни реализатори семинара Бојана Стевановић и Саша Анђелковић.