О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
Исказивање интересовања запоселних за вакцинацију против COVID-19

Јавни позив за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години

Објављен је Јавни позив Министарства просвете, науке и технолошког развоја за избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања запослених у основним школама у 2022. години, а која реализују правна лица, на који можете да конкуриште, уз подршку РЦ Смедерево.

Учесници јавног позива комплетну документацију са предлогом програма стручног усавршавања подносе у штампаној и електронској форми У РОKУ ОД ОСАМ ДАНА од дана објављивања јавног позива на званичној интернет страници Министарства.

Циљ јавног позива је избор организатора, реализатора и програма стручног усавршавања усмереног на развој и подизање компетенција запослених у ОСНОВНОЈ ШKОЛИ.

Сви детаљи се налазе на линку:

РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР ЗА ПРОФЕСИОНАЛНИ РАЗВОЈ ЗАПОСЛЕНИХ У ОБРАЗОВАЊУ – СМЕДЕРЕВО
Л И С Т А одобрених програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2022/2023, 2023/2024 и 2024/2025. годину

Свечана додела признања за допринос промоцији науке у Србији

svcnddlprmjcnk nslЦентар за промоцију науке у понедељак, 11. јула 2022. године, у Свечаној сали Ректората Универзитета у Београду организовао је доделу признања организацијама и појединцима чији су пројекти одобрени на Јавном позиву за финансирање пројеката промоције науке. На овогодишњи Јавни позив ЦПН пријављено је више од 150 пројекта. Од тога, финансирано је 15 пројеката који ће се реализовати у научним клубовима широм наше земље, као и 24 пројекта који науку комуницирају и промовишу на најразличитије начине.

Одабрани пројекти представљају оригиналне идеје, које ће се реализовати током наредне године.

Присутнима су се обратили: Бранко Ружић, Први потпредседник Владе Републике Србије; др Владан Ђокић, ректор Универзитета у Београду; др Марко Крстић, в.д. директора Центра за промоцију науке и др Тања Аднађевић, руководилац Сектора програмских активности ЦПН.

Део текста преузет са: